Rosy-Scales Fairy Wrasse

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Cirrhilabrus Rubrisquamis
Aile
Labridae
Cinsi
Cirrhilabrus
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
10
Diyet
Etobur
Mizaç
Uysal
Bakım Seviyesi
Kolay
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Kırmızı, Sarı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
350
Menşei
Maldivler
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Videolar
Genel Bakış

Red Velvet Fairy Wrasse olarak da bilinen Rosy-Scales Fairy Wrasse, Maldiv adalarını çevreleyen sularda bulunur. Rosy-Scales Fairy Wrasse, vücudun ön kısmı kırmızı, geri kalanı sarı olan küçük, renkli bir wrasse’dir. Balık olgunlaştıkça, balığın ön tarafındaki pullarda koyu kenarlar oluşur. Dişinin rengi, erkeğin parlaklığıyla kıyaslandığında daha azdır. Kur sırasında erkeğin yan yüzgeçleri, eşini ikna etme çabasında neredeyse yanlardan beyaza döner. Renkler balığın moduna göre değişebilir.

Rosy-Scales Fairy Wrasse, sadece balık veya 350 Litre veya daha büyük bir resif akvaryumu için uygundur. Akvaryumunuza hem renk hem de hareket getirecek huzurlu, aktif bir balıktır. Mercanları veya omurgasızları rahatsız etmeyeceklerdir ve bu onları tuzlu su akvaryumu için mükemmel bir seçim haline getirir. Bu balıklar atlamayı sever, bu nedenle akvaryumunuzun üstüne sıkı oturan bir kapak önerilir.

Cirrhilabrus cinsinin diğer Fairy Wrasses türleri gibi, oldukça dayanıklıdır ve akvaryumda onlar için bolca saklanma alanına ihtiyaç duyabilirler. Esaret altında Rosy-Scales Fairy Wrasse, akvaryumda tek bir erkek olarak bakıldığında renklerini tam olarak sergilemeyebilir. Çok büyük bir akvaryumda yaşamayacaklarsa birden fazla erkek beslemeye çalışmayın. Dişileri akvaryuma erkekten önce veya erkeklerle aynı anda sokmalısınız. Kendilerinden sonra akvaryuma giren diğer Fairy Wrasses karşı agresif davranacaklardır.

Red Velvet Fairy Wrasse diyeti, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş mysis karidesi, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesi ve diğer etli yiyeceklerin yanı sıra yüksek kaliteli granül ve pul yemlerini içermelidir.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.