Scott's Fairy Wrasse

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Fotoğraflar
Tonga Asıllı Scott's Fairy Wrasse
Tür Tanımı
Latince Adı
Cirrhilabrus Scottorum
Aile
Labridae
Cinsi
Cirrhilabrus
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
13
Diyet
Etobur
Mizaç
Yarı Agresif
Bakım Seviyesi
Kolay
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Mavi, Yeşil, Kırmızı, Sarı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
350
Menşei
Fiji, Avustralya, Tonga
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Videolar
Genel Bakış

Black-fin veya Blackedge Fairy Wrasse olarak da bilinen Scott’s Fairy Wrasse, Avustralya, Cook Adaları ve Fiji sularında yaşar. Geldiği bölge Scott’s Fairy Wrasse’nin bir renk varyasyonunuda temsil eder.

Fiji’de yalayan Scott’s Fairy Wrasse, Scott’s Greenback Fairy Wrasse olarak da bilinir ve çoğunlukla yeşil renkte ve sırt yüzgecinde siyah bir kenar boşluğu vardır.

Avustralya’dan toplanan türler, yüzgeçlerde daha fazla kırmızı içerir ve vücut içindeki renklenmedeki kırılma daha az dramatiktir.

Cook Adaları’ndan gelen Scott’s Fairy Wrasse, sarı yüzgeçlerle daha mavidir ve renkler arasında daha kesin kırılmalar içerir.

Bu türün dişi ve erkekleri benzer şekilde renklidir, ancak kur yaparken, erkek artan renk yoğunluğu gösterecektir. Renkler balığın moduna göre değişebilir.

Arkadaş canlısı balıklardır ve utangaç değillerdir. Genellikle akvaryumun önünde yüzerler ve elinizle vereceğiniz besinleri gagalarlar.

Scott’s Fairy Wrasse, yalnızca balık veya 350 Litre veya daha büyük akvaryuma hem renk hem de aktivite getirecek çok huzurlu, aktif bir balıktır. Mercanları veya omurgasızları rahatsız etmemeleri onları resif akvaryumları için mükemmel bir balık haline getirir. Bu balıklar atlamayı sever, bu nedenle akvaryumun üzerine sıkı oturan bir kapak önerilir.

Scott’ın Fairy Wrasse diyeti, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş mysis karidesi, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesi ve diğer etli yiyeceklerin yanı sıra yüksek kaliteli granül ve pul yemlerini içermelidir.

Katkıda Bulunanlar
Live Aquaria

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.