Spotband Butterflyfish
Fotoğraf: Rickard Zerpe
Spotband Butterflyfish
potband Butterflyfish latince adıyla Chaetodon Punctatofasciatus, sarı renkli, bakımı kolay ve barışçıl bir balıktır. Sadece balık akvaryumları için uygundur.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Chaetodon Punctatofasciatus

Aile:

chaetodontidae

Cins:

chaetodon

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumsuz

Diet

hepcil

Renk

sari

Menşei

endonzya

Min. Akvaryum Hacmi

264 Litre

Maksimum Boy

12.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Spotband Butterflyfish Hakkında

Dot Dash Butterflyfish, Punctato Butterflyfish veya Spot-band Butterflyfish olarak da bilinen Spotband Butterflyfish, sarı-ten rengi bir gövdeye sahiptir. Olgunlaştıkça, vücudun üst yarısında yaklaşık yedi dikey koyu çizgi ile altta sıra sıra koyu lekeler ile sırtta daha sarı olur.

Spotband Butterflyfish’un 264 Litre veya daha büyük bir akvaryumda beslenmesi tavsiye edilir. Çok sayıda saklanma yeri olmalı ve sakin akvaryum arkadaşları olmalıdır. Omurgasızların çoğunu yemeye ve mercanları tırtıklamaya meyilli olduğu için resif akvaryumunda barındırılmamalıdır.

Spotband Butterflyfish’in diyeti, ince kıyılmış deniz ürünleri etlerinden ve yosun bazlı yemeklerden oluşmalıdır.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir