Spotted Garden Eel

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Taenioconger Hassi
Aile
Congridae
Cinsi
Heteroconger
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
40
Diyet
Etobur
Mizaç
Uysal
Bakım Seviyesi
Sadece Uzman
Resif Uyumu
Dikkatle
Rengi
Siyah, Mavi, Beyaz
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
150
Menşei
Hint-Pasifik
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Videolar
Genel Bakış

Hass’s Garden Eel olarak da bilinen Spotted Garden Eel, doğada zeminde yaşayan bir deniz yosunu kolonisine benzer

Spotted Garden Eel ana kısmı genellikle kuma gömülüdür ve tehlike anında tamamen kendini kumun altına saklar. Garden Eel, en az 15/20cm kum tabanı hafif bir akıntı ve agresif akvaryum arkadaşları olmadan 150 Litre veya daha büyük bir akvaryumda beslenmelidir. Geniş alanlara ihtyiaç dydukları için dekor asgari düzeyde tutulmalıdır. Kaçmalarını önlemek için akvaryumun üstüne sıkı oturan bir kapak tavsiye edilir.

Gövdeleri beyazdır ve birçok küçük siyah nokta ile kaplıdır. Spotted Garden Eel üç büyük siyah noktaya sahiptir; ilki solungaçların açıklığını ve minik pektoral yüzgeçlerin konumunu, ikincisi vücudun orta kısmında yer alır ve üçüncüsü anüsü çevrelemektedir. Yavruların çok ince siyah bir gövdesi vardır.

İlgili türlere bağlı olarak renkleri büyük ölçüde değişir. En büyük türler yaklaşık 120 cm uzunluğa ulaşır, ancak çoğu tür 60 cm’yi aşmaz. Spotted Garden Eel kolonileri yüzey alanında bir dönüm kadar bir alanı kaplayabilir.

Spotted Garden Eel diyeti etli yiyeceklerden ve tatlı su hayalet karidesi veya küçük yemlik balıklar gibi canlı yiyeceklerden oluşur.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.