Spotted Garden Eel
Fotoğraf: harrysmarinelife.com
Spotted Garden Eel
0.0/5
Spotted Garden Eel latince adıyla Taenioconger Hassi, sadece uzman akvaristler için uygun olan bakımı oldukça zor bir türdür. 15/20 cm kum tabanı gerektirir.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Taenioconger Hassi

Aile:

congridae

Cins:

heteroconger

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Sadece Uzman

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

etobur

Renk

siyah, mavi, beyaz

Menşei

hint-pasifik

Min. Akvaryum Hacmi

151 Litre

Maksimum Boy

35 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Videoyu oynat

Spotted Garden Eel Hakkında

Hass’s Garden Eel olarak da bilinen Spotted Garden Eel, doğada zeminde yaşayan bir deniz yosunu kolonisine benzer

Spotted Garden Eel ana kısmı genellikle kuma gömülüdür ve tehlike anında tamamen kendini kumun altına saklar. Garden Eel, en az 15/20cm kum tabanı hafif bir akıntı ve agresif akvaryum arkadaşları olmadan 150 Litre veya daha büyük bir akvaryumda beslenmelidir. Geniş alanlara ihtyiaç dydukları için dekor asgari düzeyde tutulmalıdır. Kaçmalarını önlemek için akvaryumun üstüne sıkı oturan bir kapak tavsiye edilir.

Gövdeleri beyazdır ve birçok küçük siyah nokta ile kaplıdır. Spotted Garden Eel üç büyük siyah noktaya sahiptir; ilki solungaçların açıklığını ve minik pektoral yüzgeçlerin konumunu, ikincisi vücudun orta kısmında yer alır ve üçüncüsü anüsü çevrelemektedir. Yavruların çok ince siyah bir gövdesi vardır.

İlgili türlere bağlı olarak renkleri büyük ölçüde değişir. En büyük türler yaklaşık 120 cm uzunluğa ulaşır, ancak çoğu tür 60 cm’yi aşmaz. Spotted Garden Eel kolonileri yüzey alanında bir dönüm kadar bir alanı kaplayabilir.

Spotted Garden Eel diyeti etli yiyeceklerden ve tatlı su hayalet karidesi veya küçük yemlik balıklar gibi canlı yiyeceklerden oluşur.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir