Spotted Watchman Goby

Latince Adı: 

Cryptocentrus Cinctus

Aile: 

Gobiidae

Cinsi: 

Belirtilmemiş

Fiyat Aralığı: 

Belirtilmemiş

Genel Bakış

Mizaç:

Uysal

Maksimum Boy: 

10 cm

Menşei: 

Filipinler

Resif Uyumu: 

Uyumlu

Diyet: 

Etobur

Renk: 

Mavi, Kahverengi, Beyaz, Sarı

Minimum Akvaryum Hacmi: 

100 Litre

Bakım Seviyesi: 

Kolay

Zehirli Mi?:

Hayır

Üretim:

Belirtilmemiş

Türkiye Üretimi:

Belirtilmemiş

Su Değerleri

pH: 

8.1 / 8.4 pH

Tuzluluk: 

1020 / 1025 ppm

Sıcaklık: 

22 / 25 °C

Satın Alma Boyu

Küçük Boy: 

2.5 / 5.0 cm

Orta Boy: 

Belirtilmemiş

Büyük Boy: 

Belirtilmemiş

Hakkında...

Spotted Watchman Goby, Filipinler menşeli Yellow Prawn Goby‘nin (Cryptocentrus Cinctus) bölgesel olarak farklı bir renk çeşididir . Hafif renkleri, başını ve yüzgeçlerini süsleyen benekli, mücevher benzeri desenini vurgulayan nötr bir arka plan sağlar. Spotted Watchman Goby, kayaların arasından,   yuvasından dışarı bakarken veya yuvasında çatık kaşlarıyla eğlenceli ve aktif bir balıktır.

Alpheid Shrimp’le simbiyotik bir ilişki oluşturan Spotted Watchman Goby, onunla benzersiz bir bağ kurar ve tehlikelere karşı ek bir göz sağlayan Alpheid Shrimp’le birlikte yaşar.

Spotted Watchman Goby için ideal akvaryum, bol miktarda canlı kaya ve kazabileceği ince ila orta büyüklükte bir kum tabakası içeren 100 litre veya daha büyük oturmuş bir akvaryumdur. Bu türe özel akvaryumlar ince uzun yerine daha geniş alt tabanı olacak şekilde seçilir. Spotted Watchman Goby’nin akvaryumdan atlamasını önlemek için sıkı oturan bir kapak tavsiye edilir. Diğer balıklara karşı nadiren saldırgan hale gelir, ancak bölgeseldir ve eş olmadıkları sürece kendi türüne karşı saldırgandır.

Spotted Watchman Goby’nin diyetinde, mysis karidesi, tuzlu su karidesi, sofra karidesi ve etoburlar için dondurulmuş hazır gıdalardan oluşur. Günde en az iki kez beslenmelidir.

Kaynaklar:

Katkıda Bulunanlar:

Henüz kimse katkıda bulunmamış
error: Üzgünüz ama bunu yapamazsınız :(

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir