Belirtilmemmiş....
Spotted Watchman Goby

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Cryptocentrus Cinctus

Aile:

gobiidae

Cins:

cryptocentrus

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

mavi, kahverengi, beyaz, sari

Menşei

filipinler

Min. Akvaryum Hacmi

113 Litre

Maksimum Boy

10 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Spotted Watchman Goby Hakkında

Spotted Watchman Goby, Filipinler menşeli Yellow Prawn Goby‘nin (Cryptocentrus Cinctus) bölgesel olarak farklı bir renk çeşididir . Hafif renkleri, başını ve yüzgeçlerini süsleyen benekli, mücevher benzeri desenini vurgulayan nötr bir arka plan sağlar. Spotted Watchman Goby, kayaların arasından,   yuvasından dışarı bakarken veya yuvasında çatık kaşlarıyla eğlenceli ve aktif bir balıktır.

Alpheid Shrimp’le simbiyotik bir ilişki oluşturan Spotted Watchman Goby, onunla benzersiz bir bağ kurar ve tehlikelere karşı ek bir göz sağlayan Alpheid Shrimp’le birlikte yaşar.

Spotted Watchman Goby için ideal akvaryum, bol miktarda canlı kaya ve kazabileceği ince ila orta büyüklükte bir kum tabakası içeren 100 litre veya daha büyük oturmuş bir akvaryumdur. Bu türe özel akvaryumlar ince uzun yerine daha geniş alt tabanı olacak şekilde seçilir. Spotted Watchman Goby’nin akvaryumdan atlamasını önlemek için sıkı oturan bir kapak tavsiye edilir. Diğer balıklara karşı nadiren saldırgan hale gelir, ancak bölgeseldir ve eş olmadıkları sürece kendi türüne karşı saldırgandır.

Spotted Watchman Goby’nin diyetinde, mysis karidesi, tuzlu su karidesi, sofra karidesi ve etoburlar için dondurulmuş hazır gıdalardan oluşur. Günde en az iki kez beslenmelidir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir