Spotted Watchman Goby

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Cryptocentrus Cinctus
Aile
Gobiidae
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
10
Diyet
Etobur
Mizaç
Uysal
Bakım Seviyesi
Kolay
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Mavi, Kahverengi, Beyaz, Sarı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
100
Menşei
Filipinler
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
2.5 / 5.0
Genel Bakış

Spotted Watchman Goby, Filipinler menşeli Yellow Prawn Goby‘nin (Cryptocentrus Cinctus) bölgesel olarak farklı bir renk çeşididir . Hafif renkleri, başını ve yüzgeçlerini süsleyen benekli, mücevher benzeri desenini vurgulayan nötr bir arka plan sağlar. Spotted Watchman Goby, kayaların arasından,   yuvasından dışarı bakarken veya yuvasında çatık kaşlarıyla eğlenceli ve aktif bir balıktır.

Alpheid Shrimp’le simbiyotik bir ilişki oluşturan Spotted Watchman Goby, onunla benzersiz bir bağ kurar ve tehlikelere karşı ek bir göz sağlayan Alpheid Shrimp’le birlikte yaşar.

Spotted Watchman Goby için ideal akvaryum, bol miktarda canlı kaya ve kazabileceği ince ila orta büyüklükte bir kum tabakası içeren 100 litre veya daha büyük oturmuş bir akvaryumdur. Bu türe özel akvaryumlar ince uzun yerine daha geniş alt tabanı olacak şekilde seçilir. Spotted Watchman Goby’nin akvaryumdan atlamasını önlemek için sıkı oturan bir kapak tavsiye edilir. Diğer balıklara karşı nadiren saldırgan hale gelir, ancak bölgeseldir ve eş olmadıkları sürece kendi türüne karşı saldırgandır.

Spotted Watchman Goby’nin diyetinde, mysis karidesi, tuzlu su karidesi, sofra karidesi ve etoburlar için dondurulmuş hazır gıdalardan oluşur. Günde en az iki kez beslenmelidir.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.