Erkek Squareback Anthias
Fotoğraf: aqualocker.com
Squareback Anthias
Squareback Anthias latince adıyla Pseudanthias Pleurotaenia resif uyumlu ve bakımı kolay bir türdür. Terk başına veya sürü halinde akvaryumlarda beslenebilir.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Pseudanthias Pleurotaenia

Aile:

serranidae

Cins:

pseudanthias

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

turuncu, mor, kirmizi

Menşei

endonzya, fiji, yeni-kaledonya

Min. Akvaryum Hacmi

378 Litre

Maksimum Boy

19.6 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Erkek Squareback Anthias
Videoyu oynat

Squareback Anthias Hakkında

Eşsiz renk çeşitliliği nedeniyle Squareback Anthias, Squarespot, Purple Blotch Basslet, Squareblock, Square veya Mirror Anthias olarak da bilinir. Dişinin gövdesi ağırlıklı olarak sarıdır ve lavanta bir göbek rengi ile genellikle burundan göğüs yüzgecine uzanan ince mavi bir çizgisi vardır. Erkekler ağırlıklı olarak pembedir ve lavanta rengi bir göbeğe ve yanları daha açık dikdörtgen bir şekle sahiptir.

Bu Anthias çeşidi, düşük, dolaylı aydınlatmaya sahip bir akvaryumda en iyi uyumu sağlar. Aksi takdirde parlak renkleri kaybolur. Tankın ortasında kalmayı tercih etmelerine rağmen, vahşi doğada 180 metre’ye kadar olan derinliklerde bulunmuştur. 378 Litre bir akvaryum, bir balık için yeterli olacaktır, ancak bir grup olarak beslenecekse, Squareback Anthias yüzmek için bolca alan olduğundan 680 Litre ve üzeri bir akvaryum kullanılmalıdır.

Anthias türlerinin tümü, hermafrodit olma özelliğini paylaşır. Baskın bir erkek yok olursa, grubun en büyük dişisi genellikle onun yerini almak için şekil değiştirir.

Yeni bir akvaryuma alıştıktan sonra, Anthias, çeşitli dondurulmuş mysis karidesleri, zenginleştirilmiş donmuş tuzlu su karidesleri ile beslendiğinde en iyi sonucu verir. Zamanla gün boyunca küçük miktarlarda sunulan yüksek kaliteli pul yemleri yiyebilir. Kopepodları ve amfipodları yetiştirebildiğiniz bir refigium hazneniz varsa, aktif planktivore içeriğini korumak için sürekli bir besleyici canlı gıda kaynağı sağlar.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir