Tesselata Eel

Latince Adı: 

Gymnothorax Favagineus

Aile: 

Muraenidae

Cinsi: 

Gymnothorax

Fiyat Aralığı: 

Belirtilmemiş

Genel Bakış

Mizaç:

Yarı Agresif

Maksimum Boy: 

175 cm

Menşei: 

Sri Lanka

Resif Uyumu: 

Dikkatle

Diyet: 

Etobur

Renk: 

Siyah, Tan

Minimum Akvaryum Hacmi: 

700 Litre

Bakım Seviyesi: 

Kolay

Zehirli Mi?:

Hayır

Üretim:

Hayır

Türkiye Üretimi:

Yok

Su Değerleri

pH: 

8.1 / 8.4 pH

Tuzluluk: 

1020 / 1025 ppm

Sıcaklık: 

22 / 25 °C

Satın Alma Boyu

Küçük Boy: 

Belirtilmemiş

Orta Boy: 

Belirtilmemiş

Büyük Boy: 

Belirtilmemiş

Hakkında...

Tesselata Eel balığı Honeycomb Moray Eel veya Leopard Eel Leopar olarak da bilinir. Açık renkli bir gövdeye ve özellikle çekici, koyu petek işaretlerine sahiptir.

Yılan balıkları arasında en büyük türlerden biri olan Tesselata Eel, Yellow Edged Eel’in, çok güçlü filtreleme ile hacim olarak 700 Litre veya daha büyük bir akvaryum da beslenmesi tavsiye edilir. Bu yılan balığının etobur diyeti çok fazla atık üretmeye meyilli olduğundan, verimli bir protein süzücü eklenmesi de şiddetle tavsiye edilir. Tesselata Eel gün boyunca özgürce keşfetmesi ve sığınak araması için mağaralar, yarıklar ve tüneller ağı oluşturmak için çeşitli şekil ve boyutlardaki canlı kayalarla bir akvaryum tasarımı yapılması gerekir. Uygun boyutta PVC borularla da yapay “dens” oluşturmak için kullanılabilir. Geceleri en aktif olan Tesselata Eel, günün çoğunu saklanarak, geceleri yiyecek aramak için hareket ederek geçirir.

Moray Eels türlerinin tamamı kaçış sanatçılarıdır ve kaybı önlemek için, akvaryumunuzun üstünü sıkıca kaptmanız ve hiç bir boşluk bırakmamanız gerekir.

Tessalata Eel’in diyeti, büyük miktarda canlı yemden oluşur ve dondurulmuş balık, ahtapot ve kalamar içermelidir. Tessalate Eel bir resif akvaryumunda beslenebilir, ancak daha küçük balıkları ve kafadan bacaklıları yiyecektir.

Tesselata Eel zarar görmenizi önlemek için asla elle beslenmemelidir. Ciddi keskin dişlerin yanı sıra güçlü çenelere sahip oldukları için diğer yılan balıkları türlerinde olduğu gibi bu türe karşı da çok dikkatli olmak zorunludur.

Kaynaklar:

Wikipedia, Live Aquaria

Katkıda Bulunanlar:

Henüz kimse katkıda bulunmamış
error: Üzgünüz ama bunu yapamazsınız :(

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir