Twin Spot Wrasse

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Coris Aygula
Aile
Labridae
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
60
Diyet
Etobur
Mizaç
Agrasif
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Dikkatle
Rengi
Siyah, Mavi, Turuncu, Beyaz
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
1000
Menşei
Endonezya, Afrika, Fiji
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
4.0 / 7.5
Orta (cm)
7.5 / 10.0, 6.0 / 9.0
Büyük (cm)
10.0 / 15.00
Genel Bakış

Twin Spot Wrasse, Clown Coris veya Twinspot Coris olarak da adlandırılır. Gençken yüzünde koyu lekeler olan gümüş bir görünümü ve sırt yüzgecinde, vücutta sarı lekeler bulunan bir çift koyu nokta bulunur. Yetişkinliğe ulaştığında, midsection çevresinde beyaz veya açık yeşil bir bantla mavi/yeşil olur. Kur yaparken, erkek artan bir renk yoğunluğu gösterecektir.

Kendini gömmek için 10-15 cm kum tabakası olan 1000 Litre veya daha büyük bir akvaryumda beslenmesi tavsiye edilir. Tek bir erkek, erkekten önce veya aynı zamanda satın alınan bir grup dişiyle birlikte beslenebilir. Twin Spot Wrasse kestane, yengeç, karides ve küçük omurgasızları yiyecektir. Mükemmel bir avcıdır ve yiyecek arayışında akvaryumunuzda taş taş üstünde bırakmaz.

Twin Spot Wrasse diyeti, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş mysis karidesi, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesi ve diğer etli yiyeceklerin yanı sıra yüksek kaliteli pul ve granül yemlerden oluşmalıdır.

Doğada 120cm e kadar büyüdükleri raporlanmıştır. Akvaryumlarda bu rakam 60cm civarındadır. Büyükdükce bir canavara dönüşeceğini söyleyebiliriz.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.