Yellow Banded Possum Wrasse
Fotoğraf: liveaquaria.com
Yellow Banded Possum Wrasse
0.0/5
Yellow Banded Possum Wrasse latince adıyla Wetmorella Nigropinnata Hem acemiler hem de uzman akvaristlere önerilen barışçıl ve bakımı kolay bir balık türüdür.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Wetmorella Nigropinnata

Aile:

labridae

Cins:

Belirtilmemiş...

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

turuncu, kirmizi, sari

Menşei

endonzya

Min. Akvaryum Hacmi

57 Litre

Maksimum Boy

7.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Yellow Banded Possum Wrasse
Videoyu oynat

Yellow Banded Possum Wrasse Hakkında

Yellow Banded Possum Wrasse, Pygmy Possum Wrasse veya Arrowhead Wrasse olarak da bilinir ve Endonezya sularından gelir. Yellow Banded Possum Wrasse, ok ucuna benzer bir şekle sahiptir ve yavruyken sarı dikey çizgilerle çoğunlukla kırmızı/turuncu renkkerine sahiptir. Balık olgunlaştıkça, derin bir pas rengine kadar koyulaşacaktır. Bu türün erkek ve dişileri birbirine çok benzer renktedir, ancak flört ederken erkek artan renk yoğunluğu gösterecektir. Renkler balığın ruh haline göre değişiklik gösterebilir.

Yellow Banded Possum Wrasse, sadece balık içeren veya 56 Litre veya daha büyük resif akvaryumuna hem renk hem de aktivite getirecek çok huzurlu, aktif bir balıktır. Mercanları veya omurgasızları rahatsız etmeyecekler ve onları resif akvaryumu için mükemmel bir balık yapacaklar. Tek bir erkek, erkekten önce veya erkekle aynı anda akvaryuma eklenen bir grup dişi ile beslenebilir. Bu balıklar zıplamayı sever, bu nedenle akvaryumun üstüne sıkı oturan bir kapak önerilir.

Yellow Banded Possum Wrassediyeti, vitamin açısından zengin dondurulmuş mysis karidesi, vitamin açısından zengin dondurulmuş tuzlu su karidesi ve diğer etli yiyeceklerin yanı sıra yüksek kaliteli deniz pulu ve deniz pelet yemi içermelidir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir