Yellow Belly Regal Blue Tang

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Paracanthurus Hepatus
Aile
Acanthuridae
Cinsi
Acanthuridae
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
25
Diyet
Otçul
Mizaç
Yarı Agresif
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Siyah, Mavi, Sarı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
700
Menşei
Batı-Orta Hint Okyanusu
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Çok Küçük (cm)
1.5 / 2.0
Küçük (cm)
2.5 / 5.0
Küçük/Orta (cm)
5.0 / 7.5
Orta (cm)
7.5 / 10.0
Orta/Büyük (cm)
10.0 / 12.5
Büyük (cm)
13.0 / 15.5
Çok Büyük (cm)
15.5 / 18.0
Videolar
Genel Bakış

Hobide yeni misiniz? Yellow Belly Regal Blue Tang deneyimli akvaristler için uygundur. Yeni başlayan biriyseniz, Yellowtail Damselfish veya Sweetwater Boesemani Rainbow gibi benzer görünümlü bir balık öneririz.

Yellow Belly Regal Blue Tang, popüler Blue Tang’ın muhteşem bir renk çeşididir. Blue Tang’ın çekici rengini paylaşmasına rağmen, Yellow Belly Regal Blue Tang, daha zengin, koyu mavi bir renge ve vücudun daha büyük bir bölümünü kaplayan parlak sarı bir renge sahiptir. Kuyruk yüzgecinde en belirgin olan sarı renk, göbek bölgesinde devam eder. Yavrı Yellow Belly Regal Blue Tang balığı, olgunlaşana kadar sarı göbek rengini göstermez. Buda onların Blue Tang balığı ile sıkça karıştırılmasına neden olur. Yellow Belly Regal Blue Tang resif veya sadece balık akvaryumlarına etkileyici bir katkı olacaktır.

Hint Okyanusu’ndaki resiflere özgü olan Yellow Belly Regal Blue Tang, canlı kayalar arasındaki saklanma yerlerini sıkça kullanır. Ancak bu aktif balık aynı zamanda yüzmeyi de sever. Bu nedenle, optimum sağlığı için akvaryumunuzun etrafında dolaşmak için bolca alan gereklidir. Çoğu akvaryum arkadaşına karşı barışçıl olsa da, Yellow Belly Regal Blue Tang, kendi türünün diğer balıklarına karşı agresif davranışlar sergileyecektir. Birden fazla aynı türü beslemek için, tüm balıkları tek seferde daha büyük bir akvaryuma yerleştirmek daha uygun olacaktır.

Tanglar akvaryumdaki diğer balıklarla birlikte etli yiyecekler yiyecek olsa da, bol miktarda deniz yosunu sunulması önemlidir. Bu diyet Yellow Belly Regal Blue Tang’ın bağışıklık sistemini güçlendirmeye, saldırganlığı azaltmaya ve genel sağlıklarını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Yellow Belly Regal Blue Tang dikkatlice bakılması gereken bir balıktır. Yanal çizgi hastalığına, yüzgeç erozyonuna, beyaz benek ve diğer deri parazitlere karşı daha duyarlı ve hassastırlar.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.