Yellow Belly Regal Blue Tang
Fotoğraf: reefs4less.com
Yellow Belly Regal Blue Tang
Yellow Belly Regal Blue Tang latince adıyla, Paracanthurus Hepatus SP deneyimli akavristler için uygundur. Blue Tang'e göre daha gösterişli renklere sahiptir.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Paracanthurus Hepatus SP

Aile:

acanthuridae

Cins:

acanthuridae

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Orta

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

otcul

Renk

siyah, mavi, sari

Menşei

bati-orta-hint-okyanusu

Min. Akvaryum Hacmi

680 Litre

Maksimum Boy

30 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Yellow Belly Regal Blue Tang Hakkında

Hobide yeni misiniz? Yellow Belly Regal Blue Tang deneyimli akvaristler için uygundur. Yeni başlayan biriyseniz, Yellowtail Damselfish veya Sweetwater Boesemani Rainbow gibi benzer görünümlü bir balık öneririz.

Yellow Belly Regal Blue Tang, popüler Blue Tang’ın muhteşem bir renk çeşididir. Blue Tang’ın çekici rengini paylaşmasına rağmen, Yellow Belly Regal Blue Tang, daha zengin, koyu mavi bir renge ve vücudun daha büyük bir bölümünü kaplayan parlak sarı bir renge sahiptir. Kuyruk yüzgecinde en belirgin olan sarı renk, göbek bölgesinde devam eder. Yavrı Yellow Belly Regal Blue Tang balığı, olgunlaşana kadar sarı göbek rengini göstermez. Buda onların Blue Tang balığı ile sıkça karıştırılmasına neden olur. Yellow Belly Regal Blue Tang resif veya sadece balık akvaryumlarına etkileyici bir katkı olacaktır.

Hint Okyanusu’ndaki resiflere özgü olan Yellow Belly Regal Blue Tang, canlı kayalar arasındaki saklanma yerlerini sıkça kullanır. Ancak bu aktif balık aynı zamanda yüzmeyi de sever. Bu nedenle, optimum sağlığı için akvaryumunuzun etrafında dolaşmak için bolca alan gereklidir. Çoğu akvaryum arkadaşına karşı barışçıl olsa da, Yellow Belly Regal Blue Tang, kendi türünün diğer balıklarına karşı agresif davranışlar sergileyecektir. Birden fazla aynı türü beslemek için, tüm balıkları tek seferde daha büyük bir akvaryuma yerleştirmek daha uygun olacaktır.

Tanglar akvaryumdaki diğer balıklarla birlikte etli yiyecekler yiyecek olsa da, bol miktarda deniz yosunu sunulması önemlidir. Bu diyet Yellow Belly Regal Blue Tang’ın bağışıklık sistemini güçlendirmeye, saldırganlığı azaltmaya ve genel sağlıklarını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Yellow Belly Regal Blue Tang dikkatlice bakılması gereken bir balıktır. Yanal çizgi hastalığına, yüzgeç erozyonuna, beyaz benek ve diğer deri parazitlere karşı daha duyarlı ve hassastırlar.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir