Yellow Edged Eel - Gymnothorax Flavimarginatus
Belirtilmemmiş....
Yellow Edged Eel

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Gymnothorax Flavimarginatus

Aile:

muraenidae

Cins:

gymnothorax

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

etobur

Renk

kahverengi, sari

Menşei

hint-pasifik, endonzya, afrika, avustralya, kizil-deniz

Min. Akvaryum Hacmi

1.134 Litre

Maksimum Boy

240 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Yellow Edged Eel Hakkında

Yellow Edged Eel, olgun bir yetişkin olarak 240 cm uzunluğa ulaşabilen daha büyük bir Moray Eel türüdür. Daha genç veya daha küçük boyutlu Sarı Kenarlı Yılan balıkları, adaşı sarı kenarı veya yüzgeçlerinin çevresi boyunca uzanan kenarlığı ile esas olarak kahverengi ila mor renktedir. Sarı Kenarlı Yılan Balığı olgunlaştıkça, genel vücut rengi çekici bir kremsi sarı-altın rengiyle daha benekli hale gelir.

Yellow Edged Eel, çok güçlü filtreleme ile hacim olarak 1.135 litre veya daha büyük bir akvaryum gerektirir. Bu yılan balığının etobur diyeti çok fazla atık üretmeye meyilli olduğundan, verimli bir protein sıyırıcının eklenmesi şiddetle tavsiye edilir. Yellow Edged Eel’in gün boyunca keşfetmesi ve barınak araması için bir mağaralar, yarıklar ve tüneller ağı oluşturmak için çeşitli şekil ve boyutlardaki canlı kayalarla özgürce bir kaya tasarımı yapın. Yapay “dens” oluşturmak için uygun boyutta PVC borular da kullanılabilir. Geceleri daha çok aktif olan Yellow Edged Eel, günün çoğunu saklanarak, geceleri yiyecek aramak için hareket ederek geçirir.

Tüm Moray Eels, kaçış sanatçılarıdı. Bunu önlemek için, akvaryumun üstünü sıkıca kapatın ve yılan balığının geçebileceği hiçbir açıklık olmadığından emin olun.

Doğası gereği bir yırtıcı olan Yellow Edged Eel, canlı veya dondurulmuş balıklar, kril, karides veya bir yem çubuğunda sunulan kabuklu et gibi etli yiyeceklerden oluşan haftada iki veya üç önemli öğün gerektirir. Moray Yılanlarının görme yeteneği zayıftır ve yaralanmaları önlemek için asla elle beslenmemelidir. Ciddi keskin dişlerin yanı sıra güçlü çenelere sahip oldukları için Moray Yılanlarına karşı dikkatli olmak zorunludur.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir