Yellow Edged Eel

Latince Adı: 

Gymnothorax Flavimarginatus

Aile: 

Muraenidae

Cinsi: 

Gymnothorax

Fiyat Aralığı: 

Belirtilmemiş

Genel Bakış

Mizaç:

Yarı Agresif

Maksimum Boy: 

240 cm

Menşei: 

Hint-Pasifik, Endonezya, Afrika, Avustralya, Kızıl Deniz

Resif Uyumu: 

Dikkatle

Diyet: 

Etobur

Renk: 

Kahverengi, Sarı

Minimum Akvaryum Hacmi: 

1250 Litre

Bakım Seviyesi: 

Kolay

Zehirli Mi?:

Hayır

Üretim:

Hayır

Türkiye Üretimi:

Yok

Su Değerleri

pH: 

8.1 / 8.4 pH

Tuzluluk: 

1020 / 1025 ppm

Sıcaklık: 

22 / 25 °C

Satın Alma Boyu

Küçük Boy: 

Belirtilmemiş

Orta Boy: 

Belirtilmemiş

Büyük Boy: 

Belirtilmemiş

Hakkında...

Yellow Edged Eel, olgun bir yetişkin olarak 240 cm uzunluğa ulaşabilen daha büyük bir Moray Eel türüdür. Daha genç veya daha küçük boyutlu Yellow Edged Eel, adaşı sarı kenarı veya yüzgeçlerinin çevresi boyunca uzanan kenarlığı ile esas olarak kahverengi ila mor renktedir. Yellow Edged Eel olgunlaştıkça, genel vücut rengi çekici bir kremsi sarı-altın rengiyle daha benekli hale gelir.

Yellow Edged Eel’in, çok güçlü filtreleme ile hacim olarak 1250 Litre veya daha büyük bir akvaryum da beslenmesi tavsiye edilir. Bu yılan balığının etobur diyeti çok fazla atık üretmeye meyilli olduğundan, verimli bir protein süzücü eklenmesi de şiddetle tavsiye edilir. Sarı Kenarlı Müren Balığınızın gün boyunca özgürce keşfetmesi ve sığınak araması için mağaralar, yarıklar ve tüneller ağı oluşturmak için çeşitli şekil ve boyutlardaki canlı kayalarla bir akvaryum tasarımı yapılması gerekir. Uygun boyutta PVC borularla da yapay “dens” oluşturmak için kullanılabilir. Geceleri en aktif olan Yellow Edged Eel, günün çoğunu saklanarak, geceleri yiyecek aramak için hareket ederek geçirir.

Moray Eels türlerinin tamamı kaçış sanatçılarıdır ve kaybı önlemek için, akvaryumunuzun üstünü sıkıca kaptmanız ve hç bir boşluk bırakmamanız gerekir.

Doğası gereği iyi bir yırtıcı olan Yellow Edged Eel, canlı veya dondurulmuş balıkların yanı sıra kril, karides veya bir besleme çubuğuna bağlanmış kabuklu et gibi etli yiyeceklerden oluşan ve haftada iki veya üç öğün beslenmesi gereken canlılardır.

Yellow Edged Eel’in görme yeteneyi zayıftır ve zarar görmenizi önlemek için asla elle beslenmemelidir. Ciddi keskin dişlerin yanı sıra güçlü çenelere sahip oldukları için bu türe karşı çok dikkatli olmak zorunludur.

Kaynaklar:

Wikipedia, Live Aquaria

Katkıda Bulunanlar:

Henüz kimse katkıda bulunmamış
error: Üzgünüz ama bunu yapamazsınız :(

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir