Yellow Tang

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Zebrasoma Flavescens
Aile
Acanthuridae
İstatiksel Özellikleri
Maksimum Boyut (cm)
20
Diyet
Otçul
Mizaç
Yarı Agresif
Bakım Seviyesi
Kolay
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Sarı
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
3.5 / 5.0
Küçük/Orta (cm)
5.0 / 7.0
Orta (cm)
7.0 / 9.0
Orta/Büyük (cm)
9.0 / 10.5
Büyük (cm)
10.5 / 12.0
Çok Büyük (cm)
12.5 / 15.5
Genel Bakış

Sarı Hawaiian Tang, birçok akvaryumcu için, en çok satın alınan balıktır. Oval şekilli, canlı sarı gövdesiyle Zebrasoma flavescens , her türlü deniz sisteminde gösterişli bir yeri vardır. Sarı Hawaiian Tang, akvaryumunuzda neredeyse sürekli hareket halinde süzülen aktif bir yüzücüdür ve kıvrımlı yüzme yolunu izleyen herhangi bir izleyici için, bir çeşit akvaryum tur rehberi görevi görür.

Hawaii resifleri için ikonik olmasına rağmen, Sarı Hawaiian Tang’ın doğal yaşam alanı aslında Pasifik Okyanusu boyunca Endonezya ve Büyük Set Resifi’ne kadar yaygındır. Yellow Hawaiian Tang, Yellow Sailfin Tang veya Yellow Surgeonfish olarak da bilinir. En iyi bakım için, en az 380 Litrelik bir akvaryumda, yüzmek için geniş bir alana sahip olmalıdır. Diğer Tanglar gibi, Acanthuridae ailesinin bu üyesi de kendi türüne veya genel olarak Tanglara karşı bölgesel saldırganlık gösterir. Bu nedenle, sisteme aynı anda birden fazla Sarı Hawai Tangı eklememek ve akvaryum başına yalnızca bir Sarı Hawai Tangası bulundurmak en iyisidir.

Sarı Hawaiian Tang akvaryumdaki diğer balıklarla birlikte etli yiyecekleri kabul etsede, Sarı Hawaiian Tang’a bol miktarda deniz yosunu ve yosun türü bir diet uygulanması önemlidir. Bu, bağışıklık sistemini güçlendirecek, saldırganlığı azaltacak ve genel sağlığı iyileştirecektir. Bir kayaya bağlı kurutulmuş deniz yosunu veya bir sebze klipsi kullanılarak, haftada en az üç kez beslenmelidir. Deniz Sebzeleri, Deniz Yosunu Salatası ve Okyanus Beslenmesi ideal ürünlerdir ve kullanımı çok kolaydır.

Sarı Hawaiian Tang, sadece balık veya mercan ve balık akvaryumları için çok yaygın bir türdür, son derece popüler ve dayanıklı bir tercih olacaktır.

Katkıda Bulunanlar
Live Aquaria

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.