Yellow Tang
Belirtilmemmiş....
Yellow Tang
0.0/5

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Zebrasoma Flavescens

Aile:

acanthuridae

Cins:

zebrasoma

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

otcul

Renk

sari

Menşei

hawaii

Min. Akvaryum Hacmi

378 Litre

Maksimum Boy

20 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Yellow Tang Hakkında

Sarı Hawaiian Tang, birçok akvaryumcu için, en çok satın alınan balıktır. Oval şekilli, canlı sarı gövdesiyle Zebrasoma flavescens , her türlü deniz sisteminde gösterişli bir yeri vardır. Sarı Hawaiian Tang, akvaryumunuzda neredeyse sürekli hareket halinde süzülen aktif bir yüzücüdür ve kıvrımlı yüzme yolunu izleyen herhangi bir izleyici için, bir çeşit akvaryum tur rehberi görevi görür.

Hawaii resifleri için ikonik olmasına rağmen, Sarı Hawaiian Tang’ın doğal yaşam alanı aslında Pasifik Okyanusu boyunca Endonezya ve Büyük Set Resifi’ne kadar yaygındır. Yellow Hawaiian Tang, Yellow Sailfin Tang veya Yellow Surgeonfish olarak da bilinir. En iyi bakım için, en az 380 Litrelik bir akvaryumda, yüzmek için geniş bir alana sahip olmalıdır. Diğer Tanglar gibi, Acanthuridae ailesinin bu üyesi de kendi türüne veya genel olarak Tanglara karşı bölgesel saldırganlık gösterir. Bu nedenle, sisteme aynı anda birden fazla Sarı Hawai Tangı eklememek ve akvaryum başına yalnızca bir Sarı Hawai Tangası bulundurmak en iyisidir.

Sarı Hawaiian Tang akvaryumdaki diğer balıklarla birlikte etli yiyecekleri kabul etsede, Sarı Hawaiian Tang’a bol miktarda deniz yosunu ve yosun türü bir diet uygulanması önemlidir. Bu, bağışıklık sistemini güçlendirecek, saldırganlığı azaltacak ve genel sağlığı iyileştirecektir. Bir kayaya bağlı kurutulmuş deniz yosunu veya bir sebze klipsi kullanılarak, haftada en az üç kez beslenmelidir. Deniz Sebzeleri, Deniz Yosunu Salatası ve Okyanus Beslenmesi ideal ürünlerdir ve kullanımı çok kolaydır.

Sarı Hawaiian Tang, sadece balık veya mercan ve balık akvaryumları için çok yaygın bir türdür, son derece popüler ve dayanıklı bir tercih olacaktır.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir