Yellow Trimma Goby
Fotoğraf: liveaquaria.com
Yellow Trimma Goby
Yellow Trimma Goby latince adıyla Trimma Kitrinum esaret altında yetiştirilebilen, bakımı kolay, küçük akvaryumlar için en uygun ve barışçıl türlerden biridir.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Trimma Kitrinum

Aile:

gobiidae

Cins:

trimma

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

altin, sari

Menşei

hint-pasifik, endonzya, pasifik-okyanusu, avustralya

Min. Akvaryum Hacmi

37 Litre

Maksimum Boy

2.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Yellow Trimma Goby Hakkında

Yellow Trimma Goby, Citron Pygmygoby olarak da bilinir. Küçücük kayabalığı, Endonezya’dan Avustralya’ya kadar Batı Pasifik Okyanusu’nda ve Guam’ın kuzeyinde ve güneydoğuda Fiji ve Samoa’ya kadar olan ada gruplarında doğal olarak meydana gelir.

Yellow Trimma Goby, mercanları veya küçük dekoratif kabukluları rahatsız etmeyeceğinden, ortak resif akvaryumu için harika bir adaydır. Samimi kaya balığı, daha küçük akvaryumlarda da beslenebilir.

Esaret altında yetiştirilen Yellow Trimma Goby’ler çok dayanıklıdır ve ev akvaryumlarında bulunan koşullara daha kolay alışırlar. Bu nedenle, hem acemiler hem de deneyimli akvaryumcular için harika bir seçimdir. Yellow Trimma Goby ayrıca kendi gibi çeşitli diğer küçük esaret aştında yetiştirilmiş balıklarla birlikte beslenebilir.

Diğer birçok Goby türünden farklı olarak, Yellow Trimma Goby, tür içi saldırganlıkları olmadığı için küçük gruplar halinde tutulabilir.

Yellow Trimma Goby’nin diyeti çeşitli tuzlu su karidesleri, dondurulmuş mysis karidesleri ve küçük etoburlar için dondurulmuş gıda müstahzarlarından oluşmalıdır.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir