Yellowhead Jawfish
Belirtilmemmiş....
Yellowhead Jawfish
0.0/5

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Opistognathus Aurifrons

Aile:

opistognathidae

Cins:

opistognathus

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Orta

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

mavi, sari

Menşei

karayipler

Min. Akvaryum Hacmi

113 Litre

Maksimum Boy

10 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Yellowhead Jawfish Hakkında

Yellow Head Jawfish veya Yellow-headed Pearly Jawfish olarak da bilinen Yellowhead Jawfish, sarı bir kafaya ve açık mavi-yeşil gövdeye sahiptir. Tropikal Batı Atlantik resiflerinde kumlu, küçük kayaların  serildiği alanlarda yaşar ve yuvasına veya mağarasına yakın bir yerde bulunur. Yellowhead Jawfish, vahşi doğada 13cm ye kadar bulunabilir ancak akvaryumlarda 10cm civarına kadar büyür.

Yellowhead Jawfish, sevimli ve eylenceli bir balıktır. Oyunbazdırlar ve insanları izlemeyi severler.

Yellowhead Jawfish orta derecede dayanıklıdır. Utangaç olma eğilimindedir ve akvaryumları diğer uysal balık türlerinden oluşmalıdır. Diğer akvaryum sakinlerini rahatsız etmeyecektir, ancak diğer yuvalayan türler ona zorbalık edebilir. Çeşitli partikül boyutlarına sahip 13cm-18 cm yumuşak kum tabanı olan bir akvaryumda beslenmelidir.

Şaşırdığında veya korktuğunda iyi bir sıçrayıcı olarak bilinir ve akvaryumun üstünde sıkıca oturan bir kapağı olmalıdır. Bu balık, zamanının çoğunu yuvasında geçirecek ve dışarı çıktığı zaman korkarsa, önce şimşek hızıyla kumdaki yuvasına geri dönecektir. Genllikle yuvasından ayrılmazlar ve yarısı yuvanın içinde kalacak şekilde etrafı izlerler. Ancak bazen yuvaya yakın bölgelerde asılı bir şekilde de görülebilirler.

Diğer balıklar kendi bölgesine yaklaştığında çenesini genişçe açar ve onları uyarmaya çalışır, ancak nadiren saldırır.

Akvaryum yeterince büyük olduğu sürece, birkaç tanesi birlikte beslenebilir. Birden fazla aynı tür, yuvalarında yukarı ve aşağı “dans ederken” çok ilginç davranışlar sergiler. Yuvaları onlara karşı güçlendirmeye yardımcı olmak için yumuşak alt tabaka arasında çeşitli boyutlarda kayalar sağlayın; kaya yığınları idealdir.

Diğer jawfish balıkları üreme sırasında renk farklılıkları gösterebilse de, Yellowhead Jawfish bunu yapmaz. Ayırt edici özelliklerden biri, ağız yetiştiricisi olduğu için erkeğin yumurtaları ağzında tutmasıdır.

Yellowhead Jawfish, vahşi doğada yuvasının yakınında dolaşan çok küçük canlı yiyecekleri yiyen, genellikle utangaç bir besleyicidir. Yeme alıştırma evresinde, küçük midye parçaları, su piresi, tuzlu su karidesi, kan kurdu veya diğer etli yiyeceklerle baştan çıkarılabilir. Sonunda hazır yiyecekler sunulabilir. Yuvanın yakınında yemleme yapılmalıdır.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir