Yellowtail Damselfish

0.0

Latince Adı: 

Chrysiptera Parasema

Aile: 

Pomacentridae

Cinsi: 

Chrysiptera

Fiyat Aralığı: 

Belirtilmemiş

Genel Bakış

Mizaç:

Yarı Agresif

Maksimum Boy: 

7.5 cm

Menşei: 

Hint-Pasifik

Resif Uyumu: 

Uyumlu

Diyet: 

Hepçil

Renk: 

Mavi, Sarı

Minimum Akvaryum Hacmi: 

100 Litre

Bakım Seviyesi: 

Kolay

Zehirli Mi?:

Hayır

Üretim:

Belirtilmemiş

Türkiye Üretimi:

Belirtilmemiş

Su Değerleri

pH: 

8.1 / 8.4 pH

Tuzluluk: 

1020 / 1025 ppm

Sıcaklık: 

22 / 25 °C

Satın Alma Boyu

Küçük Boy: 

Belirtilmemiş

Orta Boy: 

Belirtilmemiş

Büyük Boy: 

Belirtilmemiş

Hakkında...

Yellowtail Damselfish son derece dayanıklıdır ve muhteşem renkleri vardır. Aslında, Chrysiptera Parasema , hem başlangıçta hem de uzman birçok akvarist tarafından  en uygun Damselfish türü olarak kabul edilir. Bunun nedeni kısmen mücevher mavisi gövdesinin, enerji veren sarı bir kuyruğuyla kontrast oluşturmasıdır. Bu renk kombinasyonu, herhangi bir mercan ve canlı kaya zeminine karşı çarpıcı görünür. Ancak akvaryumcuları en çok memnun eden şey, sarı kuyruklu bu balığın diğer Damselfish türlerine göre daha az agresif olması ve diğer Damselfish türlerine göre daha büyük bir akvaryuma ihtiyaç duymamasıdır.

Hint-Pasifik resiflerine özgü olan Pomacentridae ailesinin bu üyesi, çok sayıda saklanma yeri ve barışçıl akvaryum arkadaşlarını tercih eder. Çoğu Yellowtail Damselfish diğer balıkları, omurgasızları veya mercanları görmezden gelse de, bazıları kendi türüne veya benzer büyüklükteki balıklara karşı bölgesel olabilir. Yellowtail Damselfish’in uygun büyüklükteki akvaryumlarda küçük balık gruplarıyla birlikte beslenmesi en ideal olanıdır.

Yellowtail Blue Damselfish veya Yellowtail Demoiselle olarak da bilinen ve bazen Azure Damselfish ile karıştırılan bu balık, akvaryumdaki zooplankton ve alglerle beslenir. En iyi diet için, aynı zamanda, mysis ve vitamin açısından zenginleştirilmiş karides gibi çeşitli etli yiyeceklerde sunulmalıdır. Gün boyunca birkaç küçük öğün beslemek en iyisidir.

Yellowtail Damselfish esaret altında yetiştirilebilen bir türdür. Cinsiyet ayrımı zor olsa da, erkekler genellikle daha büyük ve daha incedir ve çiftleşmeye hazır olduklarında dişilere karşı agresifleşirler. Bununla birlikte, erkek Yellowtail Damselfish yumurtaların bakımı ve koruyuculuğundan nihai olarak sorumludur ve yavrularını izlerken çok bölgesel hale gelecektir.

Yellowtail Damselfish akvaryumunuzda yumurtlarsa uç noktada saldırganlaşacaktır ve yumurtaların olduğu bölgeye başka hiç bir balığı yaklaştırmayacaktır. Yumurtalar sıcaklığa bağlı olarak 4 güne kadar çatlar ve yumurtaların korunmasından ve bakımından erkek sorumludur. Sonraki larva aşaması 10 ila 50 gün sürebilir.

Kaynaklar:

Katkıda Bulunanlar:

N Akvaryum® üyelerine özel bir alana erişmeye çalıştınız. Lütfen giriş yapın veya yeni bir üyelik başlatın.

Ana Sayfaya Dön