Zebra Barred Dartfish
Fotoğraf: fishesofaustralia.net.au
Zebra Barred Dartfish
Zebra Barred Dartfish latince adıyla Ptereleotris zebra, çiftler halinde beslenmesi tavsiye edilen, resif uyumlu ve esaret altında üretilebilen bir balıktır.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Ptereleotris zebra

Aile:

microdesmidae

Cins:

ptereleotris

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

yesil, turuncu

Menşei

maldivler, endonzya, fiji

Min. Akvaryum Hacmi

113 Litre

Maksimum Boy

10 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Zebra Barred Dartfish Hakkında

Zebra Barred Dartfish aynı zamanda Zebra Dart Goby, Bar Goby Zebra Dart Goby, Zebra Goby, veya Chinese Zebra Goby olarak da anılır. Zebra Dart Goby’nin hem başı hem de gövdesi açık yeşildir. Çekici ince gövdesi, karmaşık bir desen sergileyen çok sayıda dikey, eşit aralıklı ince turuncu çizgiye sahiptir.

En az 113 Litre veya daha büyük, tabanı kumlu, bitkiler ve mercanlı bir akvaryum onun için sağlıklı bir ortam sağlayacaktır. Küçük gruplar veya çiftler bir akvaryumda tek başına beslenmesine kıyasla daha iyi sonuç verme eğilimindedir, ancak hepsinin aynı anda akvaryuma eklenmesi ve bol miktarda yüzme alanı olması gerekir.

Zebra Barred Dartfish etli diyeti, taze veya dondurulmuş deniz ürünleri ile salamura ve mysis karidesini içermelidir.

Esaret altında üretimi yapılabilen Goby türlerinden biridir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir