Zebra Catalina Goby

Latince Adı: 

Lythrypnus Zebra

Aile: 

Gobiidae

Cinsi: 

Zebrus

Fiyat Aralığı: 

Belirtilmemiş

Genel Bakış

Mizaç:

Uysal

Maksimum Boy: 

5 cm

Menşei: 

Meksika

Resif Uyumu: 

Uyumlu

Diyet: 

Etobur

Renk: 

Mavi, Kırmızı

Minimum Akvaryum Hacmi: 

100 Litre

Bakım Seviyesi: 

Sadece Uzman

Zehirli Mi?:

Hayır

Üretim:

Belirtilmemiş

Türkiye Üretimi:

Belirtilmemiş

Su Değerleri

pH: 

8.1 / 8.4 pH

Tuzluluk: 

1020 / 1025 ppm

Sıcaklık: 

15 / 20 °C

Satın Alma Boyu

Küçük Boy: 

Belirtilmemiş

Orta Boy: 

Belirtilmemiş

Büyük Boy: 

Belirtilmemiş

Hakkında...

Manybanded Goby olarak da bilinen Zebra Catalina Goby, gövdesi boyunca uzanan bir çok dar dikey mavi çizgiye sahip kırmızı bir gövdeli bir balıktır. Bu balıklar, akrabaları Catalina Goby kadar sık ​​bulunmaz ve nadir bir türdür, ancak Zebra Catalina Goby, daha küçük tuzlu su veya resif akvaryumuna harika bir katkı sağlayabilir.

Küçük akvaryumlarda beslendiğinde çok çarpıcı olan küçük Zebra Catalina Gobies, kayalıklara girip çıkacak ve resif akvaryumundaki en sevdikleri gözetleme yerinde tüneyerek etrafı izleyecektir. Genellikle agresif bir balık değildir, ancak küçük bir akvaryumda çok fazla balıklar birlikte beslenirse diğer türlerle tartışabilir. 100 Litre veya daha büyük bir akvaryum tavsiye edilir.

Zebra Catalina Goby, Bu ılıman tür, 15°C İla 20°C arasındaki su sıcaklıklarında büyür. Catalina Goby, çoğu resif akvaryumunda daha sıcak, tropikal sıcaklıklara tolerans gösterebilir, ancak yalnızca kısa bir süre için. Zebra Catalina Goby, tropikal sıcaklıklara çok uzun süre maruz kalırsa, hastalığa karşı daha az direnç ve daha kısa bir ömür sürebilir.

Vahşi doğada, Zebra Catalina Goby küçük balık parçaları ve bitki materyali yer. Akvaryumda, mysis karidesi, sofra karidesi ve vitamin açısından zenginleştirilmiş tuzlu su karidesi için hazırlanmış hemen hemen tüm yiyecekleri tüketecektir. Günde iki kez beslenmelidir.

Kaynaklar:

Kevin Lee

Katkıda Bulunanlar:

Henüz kimse katkıda bulunmamış
error: Üzgünüz ama bunu yapamazsınız :(

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir