Zebra Catalina Goby

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Lythrypnus Zebra
Aile
Gobiidae
Cinsi
Zebrus
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
5
Diyet
Etobur
Mizaç
Uysal
Bakım Seviyesi
Sadece Uzman
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Mavi, Kırmızı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
100
Menşei
Meksika
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
15 / 20
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Genel Bakış

Manybanded Goby olarak da bilinen Zebra Catalina Goby, gövdesi boyunca uzanan bir çok dar dikey mavi çizgiye sahip kırmızı bir gövdeli bir balıktır. Bu balıklar, akrabaları Catalina Goby kadar sık ​​bulunmaz ve nadir bir türdür, ancak Zebra Catalina Goby, daha küçük tuzlu su veya resif akvaryumuna harika bir katkı sağlayabilir.

Küçük akvaryumlarda beslendiğinde çok çarpıcı olan küçük Zebra Catalina Gobies, kayalıklara girip çıkacak ve resif akvaryumundaki en sevdikleri gözetleme yerinde tüneyerek etrafı izleyecektir. Genellikle agresif bir balık değildir, ancak küçük bir akvaryumda çok fazla balıklar birlikte beslenirse diğer türlerle tartışabilir. 100 Litre veya daha büyük bir akvaryum tavsiye edilir.

Zebra Catalina Goby, Bu ılıman tür, 15°C İla 20°C arasındaki su sıcaklıklarında büyür. Catalina Goby, çoğu resif akvaryumunda daha sıcak, tropikal sıcaklıklara tolerans gösterebilir, ancak yalnızca kısa bir süre için. Zebra Catalina Goby, tropikal sıcaklıklara çok uzun süre maruz kalırsa, hastalığa karşı daha az direnç ve daha kısa bir ömür sürebilir.

Vahşi doğada, Zebra Catalina Goby küçük balık parçaları ve bitki materyali yer. Akvaryumda, mysis karidesi, sofra karidesi ve vitamin açısından zenginleştirilmiş tuzlu su karidesi için hazırlanmış hemen hemen tüm yiyecekleri tüketecektir. Günde iki kez beslenmelidir.

Katkıda Bulunanlar
Kevin Lee

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.