Zebra Catalina Goby
Fotoğraf: baike.com
Zebra Catalina Goby
0.0/5
Zebra Catalina Goby latince adıyla, Lythrypnus Zebra sadece uzman akvaristler tarafından beslenebilir ve bakım koşulları diğer canlılardan farklılık gösterir.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Lythrypnus Zebra

Aile:

gobiidae

Cins:

zebrus

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Sadece Uzman

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

mavi, kirmizi

Menşei

abd, meksika

Min. Akvaryum Hacmi

37 Litre

Maksimum Boy

5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

15.5/25 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Videoyu oynat

Zebra Catalina Goby Hakkında

Manybanded Goby olarak da bilinen Zebra Catalina Goby, gövdesi boyunca uzanan bir çok dar dikey mavi çizgiye sahip kırmızı bir gövdeli bir balıktır. Bu balıklar, akrabaları Catalina Goby kadar sık ​​bulunmaz ve nadir bir türdür, ancak Zebra Catalina Goby, daha küçük tuzlu su veya resif akvaryumuna harika bir katkı sağlayabilir.

Küçük akvaryumlarda beslendiğinde çok çarpıcı olan küçük Zebra Catalina Gobies, kayalıklara girip çıkacak ve resif akvaryumundaki en sevdikleri gözetleme yerinde tüneyerek etrafı izleyecektir. Genellikle agresif bir balık değildir, ancak küçük bir akvaryumda çok fazla balıklar birlikte beslenirse diğer türlerle tartışabilir. 100 Litre veya daha büyük bir akvaryum tavsiye edilir.

Zebra Catalina Goby, Bu ılıman tür, 15°C İla 20°C arasındaki su sıcaklıklarında büyür. Catalina Goby, çoğu resif akvaryumunda daha sıcak, tropikal sıcaklıklara tolerans gösterebilir, ancak yalnızca kısa bir süre için. Zebra Catalina Goby, tropikal sıcaklıklara çok uzun süre maruz kalırsa, hastalığa karşı daha az direnç ve daha kısa bir ömür sürebilir.

Vahşi doğada, Zebra Catalina Goby küçük balık parçaları ve bitki materyali yer. Akvaryumda, mysis karidesi, sofra karidesi ve vitamin açısından zenginleştirilmiş tuzlu su karidesi için hazırlanmış hemen hemen tüm yiyecekleri tüketecektir. Günde iki kez beslenmelidir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir