Asterina Deniz Yıldızı

Asterina deniz yıldızı tamamen zararlı mı yada tamamen zararsız mı tartışmalı bir konudur. Mercanlarınıza zarar vermeden akvaryumunuzda yaşayabilir yada tam tersi olabilir, ama hangisi zararlı hangisi zararsız ilk bakışta anlamak zordur. Bazı Asterina yıldızlarının kesinlikle mercan biçici olarak doğduğunu söyleyebiliriz. Yine de büyük Asterina yıldızı türlerinin olgun bir tuzlu su akvaryumu popülasyonunun masum bir üyesi olduğuda görülmüştür.

Eğer bir tuzlu su akvaryumu kurmuşsanız kesinlikle Asterina deniz yıldızıyla karşılaşacağınız bir an gelecektir. İşte bu nokta da dost mu? düşman mı? olduğunu anlamak ve ne yapılması gerektiğine karar vermek size kalmış. Yapmanız gereken ilk şey mercanlarınızın zemin kısımlarını kontrol etmek olmalıdır. Şayet mercan diplerinde pürüzlü beyaz alanlar varsa, muhtemelen onların tadına bakmıştır ve akvaryumdan en kısa sürede çıkarmanız gerekir.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

Asterina deniz yıldızı hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+