Evde Besleyebileceğiniz Köpek Balıkları

Evde Besleyebileceğiniz 7 Köpek Balığı Türü

Evde köpek balığı beslemek için akvaryumunuzu seçerken daha büyük olan her zaman daha iyidir sözü çokta yanlış olmaz. Özellikle, daha geniş bir alana sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Yani aynı hacimdeki su için yükseklik yerine daha fazla uzunluk ve genişlik tavsiye ediyoruz. Eklenen yüzey alanını kullanacaklardır. 

Yetişkin bir tür için minimum hacim ortlama 700 Litre’dir. Ama 1000 Litre ve üzeri bir akvaryum onlar için çok daha iyi olacaktır.

Yatırım yapmayı planladığınız her şeyde olduğu gibi, eve getirmeden öncede bol miktarda araştırma yapmalısınız. Bilgi Güçtür!

Köpek balıkları çok güçlü canlılardır ve akvaryumunuzun üst kısmının güvenli bir şekilde örtülmediği durumlarda kolayca atlayabilirler. Bu türü tutarken, akvaryumun üst kısmın her zaman güvenli bir şekilde kaplandığından emin olmalısınız.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (1 Oy)

Evde besleyebileceğiniz köpek balığı türleri hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Emre EKİZOĞLU Emre EKİZOĞLU 20 Nisan 2020
Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+