Canlı Kaya Yapımı, Bölüm 1: İnşaat

Tuzlu su akvaryumlarında canlı kaya biyolojik filtrasyon için en iyi alternatiftir. Canlı kaya’nızı satın alabileceğiniz gibi, kendi canlı kaya yapımı nız için bir rehber niteliğini taşıyan yazımıza bir göz atın.

Tuzlu su akvaryumlarının popüleritesi son on yılda çok sayıda küresel yatırımdan sorumlu olmuştur. Bazı fikirler ve sistemlerin değişmesine rağmen canlı kaya kavramı her zaman ihtiyaç duyulan bir materyal.

Canlı kaya yapımı gerçekten sanatsal bir anlam taşır. Kendi tasarımınızı yapmanız aynı zamanda doğayıda korumanız anlamına gelir. Hala ekosistemden çıkarılan canlı kayaların ticari bir gelir olduğunu biliyoruz ama ekosistemlerden çıkarılan bu kayaların yerlerini dört ila beş yılda doldurulabildiğini biliyor musunuz?

Kolayca birbirine uyacak küçük kemerler ve daha sanatsal parçaları oluşturma yeteneğine sahip olmak, kendi canlı kaya’nızı yapmak için harika bir neden. Günümüzde nano sistemlerin popülaritesinin artmasıyla, ev yapımı canlı kaya yapıları, delikler ve yarıklar ile akvaryumları doldurmaya izin veren daha hassas yapılar sunabiliyor.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (1 Oy)

Canlı kaya yapımı hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+