Sipariş Tutarı Ne Zaman Hesabıma Geçer?

Sipariş ve Onay Süreci Nasıl Çalışır?

Ürün satış işlemi gerçekleştiğinde (ürün bedelinin tamamının hesaba geçmesi ardından) sipariş ”Hazırlanıyor” statüsüne geçer ve alıcı için 7 iş günü süren bir onay süreci başlar. Satıcı bu süre içinde ürünü kargo ile göndermek zorundadır. Eğer satıcı ürünü kargoya veremiyorsa alıcıya bunu bildirmeli ve ek süre talep etmelidir. Alıcının ek süreyi kabul etmeme ve iade talep etme hakkı vardır. Ayrıca alıcı 7 iş günü içerisinde teslim edilmeyen ürünler için de iade talebinde bulunabilir.

Yedi günlük süreç içinde satıcının ürünü kargolaması ardından, ürünü teslim edildiğinde satıcı sipariş durumunu ”Tamamlandı” olarak günceller. Bu güncelleme ardından alıcının ”Bana Özel” sayfasında ürünü eksiksiz ve tam teslim aldığına dair bir onay kutusu belirir. Alıcı bu onayı verdiğinde sipariş ”Onaylandı” statüsüne geçer ve ürün ücreti satıcının N Akvaryum® hesabına aktarılır.

Alıcı ürünü tam ve eksiksiz aldığını onaylamazsa, sistem 7 iş günü süresinin sonunda otomatik olarak siparişi ”Onaylandı” statüsüne geçirir ve ürün ücreti satıcının N Akvaryum® hesabına aktarılır.

Satıcı sipariş durumunu güncellemezse, sipariş durumu ”Hazırlanıyor” aşamasında kalır. Alıcı veya sistem ürüne bir onay veremediği için ürün ücreti beklemede kalır ve satıcının N Akvaryum® hesabına aktarılmaz.

Sipariş Tutarı Hesabıma Ne Zaman Geçer?

Onaylanan siparişler 1 iş günü içinde bildirdiğiniz banka hesabına otomatik olarak aktarılır. Bu kargo ve ürün tedarik sürecinde bir aksilik yaşamazsanız, alıcının ödemesini takip eden 3 ila 7 iş günü içinde sipariş tutarının hesabınıza aktarılacağı anlamına gelir.

*Bu sayfada yer alan ödeme koşullarında N AKVARYUM®’un herhangi bir zamanda değişiklik ve düzeltme yapma hakkı saklıdır. Yapılan değişiklik ve düzeltmeler, yapıldığı tarihten itibaren yürürlüğe girer. nakvaruum.com web sitesini kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız.

error: Üzgünüz ama bunu yapamazsınız :(

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir