Döngü Sürecini Başlatmak

Tuzlu su akvaryumu kurulumuna başlamak heyecan verici olsa da, canlılarınızı eklemek için öncelikle döngü sürecini başlatmak gerekir. Suyunuzu hazırlamak, balıklarınız ve mercanlarınız için yaşanabilir bir ortam sağlayan kimyasal bir süreçtir. Azot döngüsünü başlatmak bu güzel habitata atılacak ilk adımdır.

Azot döngüsü tuzlu su akvaryumu kurulumundaki ilk ve en önemli adımdır. Bu süreci atlamanız ya da hafife almanız canlı kayıplarıyla ya da sebebini anlayamadığınız yüzlerce sorunla savaşmak zorunda kalmanıza neden olur.

Akvaryumu ekipmanlarınızı tamamladıktan sonra önce tuzlu suyunuzu hazırlayıp bütün ekipmanlarınızı çalışır hale getirin. Bu filtreleriniz, protein skimmerınız, aydınlatma, dalga motorlarınız, kafa motoru ve kayalarınız gibi her şeyi kapsar.

Döngü sürecini başlatmak için amonyak kaynağına ihtiyacınız olacaktır. Amonyak zamanla nitrite ve sonra da nitrata dönüşecektir. Amonyak eklemenin bir den fazla yolu vardır. Sadece bir tanesini yapmalısınız.

Döngü Sürecini Başlatmak

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

Döngü sürecini başlatmak hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+