1 Haziran Dünya Resif Günü

1 Haziran Dünya Resif Günü, tüketiciler, işletmeler ve kuruluşlar için okyanusların, mercan resiflerinin hassas ekosistemi üzerine düşünmeleri için harekete geçme çağrısı olarak Hawaii de düzenleniyor. Dünya Resif Günü, eğitim ve katılım yoluyla aktif olarak değişim yaratmak için genel halkı, firmaları ve kanaat önderlerini bir araya getiriyor.

Dünya Resif Günü

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Dünya Resifleri Günü’nün ilki 2019 yılında yine Hawaii de kutlanmıştı. Raw Elements şirketinin CEO’ su Brian Guadagno, Hawaiian hava yolları ve Aqua-Aston tur şirketiyle bir ortaklık kurarak Dünya çapında resiflerin durumuna ışık tutmaya çalıştılar.

İşin en ilginç yanıysa organizasyonun fikir babası olan Raw Elements şirketinin, içeriğinde çinko asit bulunması nedeniyle resiflere zarar verdiği bilinen, güneş kremi üreticilerinden biri olması.

dünya resif günü güneş kremi üreticisinden geldi

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

Dünya Resif Günü hakkında sorularınız veya eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Yorum Yapın

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+