Fijian Mimic Lemon Peel Tang Juvenile / Chocolate surgeonfish

Fijian Mimic Lemon Peel Tang

Fijian Mimic Lemon Peel Tang latince adıyla; Chocolate surgeonfish resif uyumlu bakımı kolay bir balıktır. Ancak kendi türlerine karşı saldırgan olabilir.
Bio Name:
Chocolate surgeonfish
Family:
Acanthuridae
Genus:
Acanthurus
Share:
Featured Information
Images

Add your own photo

Videos

Add your own video

Care Level
Easy
Temperament
Semi-Aggressive
Reef Compatible
Compatible
Diet
Carnivore
Salanity
1020/1025sg
Temperature
72/78°F
Alkalinity
8/12dKH
pH
8.1/8.4pH
Min. Aquarium Size
125gal
Max. Size
8"
Purchase Size
Color Form
Blue, Yellow

Mimic Surgeon veya Chocolate Surgeonfish olarak da bilinen Fijian Mimic Lemon Peel Tang, yavruyken oval, sarı bir gövdeye sahiptir. Göz çevresinde ve solungaç kapaklarında Lemonpeel Angelfish’i (Centropyge flavissimus) taklit eden mavi vurgular vardır. (Acanthurus türlerinin çoğu melek balıklarını taklit eder.)

Olgunlaştığında, vücut rengi bronzlaşmaya başlat ve koyulaşır. Gözlerin ve göğüs yüzgeçlerinin çevresinde kırmızı vurgular oluşarak, sırt, anal ve kuyruk yüzgeçleri yeşilin tonlarını alır ancak ten rengi gövde renginde kalır.

Büyük miktarda canlı kaya içeren 470 litre veya daha büyük bir akvaryum da bakılması tavsiye edilir. Diğer Tang ve Surgeonfish türlerine karşı saldırgandır, ancak diğer balıklarla barışçıldır.

Tanglar akvaryumdaki diğer balıklarla birlikte etli yiyecekleri tüketselerde, onlara bol miktarda deniz yosunu verilmesi önemlidir. Bu onların bağışıklık sistemini güçlendirerek, saldırganlığı azaltacak ve genel sağlıklarını iyileştirecektir.

Bir kayaya bağlı kurutulmuş deniz yosunu verin veya bir sebze klipsi kullanarak haftada en az 3 kez besleyin. Bu türler, akvaryumunda istenmeyen algleri kontrol etmek için de harika bir yoldur.

Cover Photo: reefshop.pl

Reference:

If you have fed this creature before or if it is still one of your aquarium inhabitants, share your experiences or anything you want to add with us and other aquarists in the comments section below. Feel free to open your own thread in the Saltwater Aquarium Forums for your questions. We will be happy to assist you.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Report Abuse

Let us know if you have ideas that can help make our products better. If you need help solving a specific problem, please visit the Help Center.

Give Feedback to N Akvaryum