Tuzlu Su Akvaryumunda Hangi Test Kitlerini Kullanmalısınız?

Tuzlu su akvaryumlarında çok önemli bazı parametreler vardır. Buda sizin ”Hangi test kitlerini kullanmalıyım ?” sorusunu sormanıza neden olur. Bu parametrelerin bir kısmı dijital ölçümlerle vakit kaybetmeden ölçülebilir. Bazılarıysa özel test kitleri sayesinde, genellikle sıvı ve tozların karışımı sonrası renk değişimlerinin bir tablo ile karşılaştırılmasıyla öğrenilir.

Hangi Test Kitlerine İhtiyacınız Olacak?

Heyecanla bütün ekipmanlarınızı aldınız ve yeni bir maceraya atılmak üzeresiniz. Akvaryumunuzu kurdunuz ve döngü süreciniz başlattınız. Şimdi bilmek istediğiniz şey yeterli amonyağı sisteminize sokup sokmadığınız.

İlk test kitiniz Amonyak! Amonyak doğru kurulan bir akvaryumda genellikle sadece döngü sürecinin başlangıç aşamasında ihtiyaç duyulan zehirli bir elementtir. Bu nedenle Amonyak testini almak yerine döngü süreci içinde, belli bir ücret karşılığı, evcil hayvan mağazalarında bu testi yaptırabilirsiniz. Yinede unutmamak lazım ki ilerleyen süreçte yaşayabileceğiniz büyük bir sorunda amonyak miktarınız artabilir ve siz bu ölçümü yapana kadar canlı kayıpları yaşanabilir.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (1 Oy)

Tuzlu su akvaryumu testleri hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Emre EKİZOĞLU Emre EKİZ 15 Aralık 2018
Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+