canlı balık ithalatı

Yeni İthalat Yasağı! Akvaryumlarımızın Üzerinde Kara Bulutlar

Tuzlu su akvaryumu sektörü dünyada olduğu kadar ülkemizde de zor zamanlar geçiriyor. Geçtiğimiz yıllarda Endonezya hükümetindeki değişiklerle, mercan çiftliklerinin ihracat yapmasını yasaklamış ve ülkemizde de ithalatın durmasına neden olmuştu. Geçtiğimiz yıl içinde bazı yaptırımlara tabi tutulan ihracat yasağı ağar koşullar altında kaldırılmış ve kısmen açılmasına karar verilmişti. 2020 başlarında ise gerekli kriterleri karşılayabilen mercan çiftlikleri işlerine başlayabilmişlerdi.

Pandemi Ve Tuzlu Su Akvaryumları

Ne yazık kı 2020 yılı başında Çin de başlayan ve hızla bütün dünyaya yayılarak ardından Dünya Sağlık Örgütü tarafından da Pandemi olarak ilan edilen Covid-19 salgınından tuzlu su akvaryumu sektörüde nasibini aldı.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (1 Oy)

Pandemi kapsamında yaşanan ithalat yasakları hakkında sorularını veya eklemek istedikleriniz varsa N Akvaryum Forum’larını kullanabilirsiniz.


Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+