Kalsiyum Reaktörü Kurulumu Ve Ayarları

Uzun vadede bir kalsiyum reaktörü akvaryumunuzun kalsiyum ve alkalinite ihtiyacı için diğer seçeneklerden çok daha ucuz ve temiz bir yöntemdir. Kalsiyum reaktörü hakkında temel bilgiye sahip olduğunuzu düşünerek, nasıl kuruldukları ve nasıl ayarlandıkları hakkında bir rehber hazırladık.

Kalsiyum Reaktörü Kurulumu İçin Neler Gerekli?

Kalsiyum reaktörlerinin kurulum maliyetlerinin yüksek olduğunu biliyoruz. Bunun nedeni diğer ekipmanlar gibi tak ve çalıştır şeklinde tek bir parçadan oluşmuyor olmalarıdır. Böyle bir alt yapıya sahip olmak için sadece reaktörü satın almanız yeterli değildir ve beraberinde sistemin çalışması için ek ünitelere ihtiyaç duyarsınız.

kalsiyum reaktörü karbondioksit tüpü
Karbondioksit Tüpü

Karbondioksit Tüpü: İhtiyacınız olan karbondioksiti depolamanız için gereklidir. Bir kere alındığında uzun yıllar hizmet edebilir. Ömür boyu kullanılan modelleri olduğu gibi belli bir yıl kulanılabilen ve ardından değiştirilmesi gereken daha ucuz modelleride mevcuttur.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

Kalsiyum reaktörü kurulumu ve ayarlarıyla ilgili sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+