Karantina Akvaryumu Kurulumu

Karantina akvaryumu kurulumu için önce oun gerekli olup olmadığını, ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilmelisiniz. Bu ana akvaryumunuzdan bağımsız olarak kurulmuş bir akvaryumdur ve kelimenin ima ettiği gibi alacağınız yeni canlıları ana akvaryuma koymadan önce karantina altına almak için kullanılır.

Karantina Akvaryumu Nedir?

Karantina akvaryumunun amacı yeni aldığınız balığınızı ana sisteminizden bağımsız olarak 2-3 hafta kadar gözlemleyip taşıdığı bir hastalık varsa bunu tedavi etmek içindir.

Akvaryumunuza yeni bir balık omurgasız eklerken izleyeceğiniz yolun aynısını karantina akvaryumuna eklerkende izlemeniz gerekir. Karantina akvaryumunuzdan ana akvaryuma canlılarınızı aktarırken bu prosedür tekrarlanır.

Karantina akvaryumunun zaman ve para israfı olduğunu düşünenler de vardır. Bunun nedeni iyi kurulmuş ve su kalitesi iyi olan bir akvaryumda balık hastalıklarının, parazitlerinin veya enfeksiyonlarının kendi başlarına geçeceklerine inanmalarıdır.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (1 Oy)

Karantina akvaryumu hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+