Tuzlu Su Akvaryumunda Kaya Seçimi

Tuzlu su akvaryumu kuruyorsanız canlı kaya seçimi biraz kafa karıştırıcı olabilir. Tuzlu su akvaryumlarında kayalar son derece etkili bir filtrasyon ortamıdır. Sadece filtreleme yapmakla kalmaz aynı zamanda akvaryumunuzu daha doğal gösterir.

Öncelikle tuzlu su akvaryumunuzun neye benzemesini istediğinize karar vermelisiniz. Planlama aşamasında akvaryum hacminiz, canlı seçiminiz, taşınmasının gerekip gerekmeyeceği, filtrasyon temelleriniz gibi şeyleri biliyor olmalısınız.

Canlı Kaya Nedir?

Canlı kaya aslında resiflerde yaşanan fırtınalar yada dalga haraketleriyle kopup, sığ sulara sürüklenen ve burada nitrifikasyon bakterileri, kabuklular, süngerler, mercanlar gibi milyonlarca canlı tarafından kolonize edilen mercan parçalarıdır.

Her ne kadar kaya gibi duruyor olsalarda doğal ortamlarında mercanların ulaşabilecekleri boyutlara gerçekten inanamazsınız.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

Kaya seçimi hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kulanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+