N Akvaryum Yazarlarından Biri Olun, Kendi İçeriklerinizi Yayınlayın....

İçindekiler

N Akvaryum® olarak akvarist deneyimlerinin, araştırmalarının ve uygulamalarının önemli olduğunu biliyoruz. Tuzlu su akvaryumu sektörünün gelişebilmesi ve büyüyebilmesi onların elinde. Sizde araştırmalarınızı diğer akvaristlerle paylaşmak ister ve geniş kitlelere duyurmak isterseniz N Akvaryum® yanınızda!

İçeriğinizi Nasıl Hazırlamalısınız?

N Akvaryum® da kendi içeriğinizi yayınlamak için bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bu kriterler içeriğinizin kalitesini arttırırken okuyucular için daha verimli hale gelmesini sağlıyor. Gelin birlikte içeriğinizin yayınlanması için hangi kriterlere baktığımıza bir göz atalım.

Özgün İçerikler Oluşturun

Ele aldığınız konunun içeriğinin özgün olması ve benzer konu içeriklerinden farklı olması en önemli kriterdir. Ülkemiz de tuzlu su akvaryumu sektöründe Türkçe yayın bulmak geçmişe göre daha kolay olsa da hala bazı eksikliklerimiz var. İçerik oluştururken bu eksiklikleri göz önünde bulundurun. Daha önce hiç ele alınmamış bir konu bulmaya çalışın.

Konu seçiminizde farklı dillerdeki kaynaklardan faydalanın ama bir kopyasını oluşturmayın ve kendi cümlelerinizle anlatın.

Uzun Paragraflardan Kaçının

Okuma alışkanlıklarımız giderek azalıyor. Bu yüzden içeriğinizde uzun paragraflar kullanmak yerine daha kısa ama daha çok paragraf kullanmaya çalışın. Bu okuyucularınızın sıkılmamasını ve daha akıcı bir içerik oluşturmanızı sağlar. Hazırladığınız içerik 600 kelimeden az olmamalıdır.

İçeriğinizi Zenginleştirin

Artık fotoğraflar ve videolar en çok revaçta olan araçlar. İçeriğinize fotoğraflarlar ve videolar ekleyin ancak bunların fikri mülkiyet kapsamında olmamasına özen gösterin ver gerekiyorsa izin alın. Tavsiyemiz kendi fotoğraflarınızı veya videolarınızı çekmenizdir. Bunu yapamıyorsanız ücretsiz görseller sunan sitelerden ve tabiki youtube dan faydalanabilirsiniz. Ancak yine de görselin kime ait olduğunu belirtmeniz gerekir. İçeriklerinizde en az 3 görsel bulunmasına özen gösterin. Video eklemek sizin için bir avantaj olabilir.

Seçeceğiniz görsellerin net olması ve en az 1200x600px olması gerekir.

Çeviriler

Amerikayı baştan keşfetmeye gerek yok değil mi? Farklı dillerde olan ama sektörüle ilgili bir makalenini veya içeriğin çevirisini yapabilirsiniz. Ancak bunun için kesinlikle izin almalısınız ve içeriği olduğu gibi hiç değiştirmeden çevirmelisiniz. İçerik yazarın adıyla yayınlanır ama çevirisini yaptığınız bilgisinide paylaşırız. Farklı dillerdeki içeriklerin çevirisi için yazarın kendisiyle iletişeme geçebilir ve paylaşılması ve çevirisinin yapılıp N Akvaryum® da yayınlanması için izin alıp almadığınızı teyit edebiliriz.

Kaynaklar

Her genellemede bazı istisnalar olacağı için kendi deneyimlerinizden oluşan bir derleme yapmayın. İçeriğin doğruluğunu anlayabilmemiz için, birden fazla kaynakta doğrulanmış, bilimsel olarak kanıtlanmış veya birden fazla akvarist tarafından denenmiş ve birden fazla yerde bundan bahsedilmiş olması gerekir. Konunuzla ilgili bilgi aldığınız bütün kaynakları içeriğinizde belirtmeniz gerekir.

İçeriğinizi Hazırladıktan Sonra Ne Yapmalısınız?

İçeriğinizi tamamladığınızda iletisim@nakvaryum.com adresinden kullanacağınız görselleri, videoları veya bunların bağlantılarını, içeriğiniz için kullandığınız kaynakları ve içeriğinizin kendisini göndermeniz yeterli.

İçeriğiniz Ne Zaman Yayınlanır?

İçeriğinizi bize ilettikten sonra Editör tarafından incelemeye alınır. Bu işlem 1 ila 2 hafta verya daha fazla sürebilir. Bu süreç sonunda içeriğinizin yayınlacağı bir tarih belirlenebilir, İçeriğiniz red edilebilir veya düzenlenmesi için size bazı ip uçları veren bir e-postayla geri gönderilebilir.

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir