Tuzlu su akvaryumlarının kurulumu, ekipman seçimi, canlı seçimi, kurulumda yaşanabilecek sorunlar, püf noktaları ve bunun gibi bir çok içeriği, ayrıca dünyadaki sektörel haberleri ve gelişmeleri siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmaya gayret ediyoruz.

Bunlara ek olarak, özellikle ülkemiz denizleri ve bu denizlerde yaşayan türler hakkında da sizleri bilgilendiriyor ve önce bizim olanı korumalıyız diyoruz.

Bu bilgilerin sizlere ulaşması için gönüllü olarak çalışan küçük bir ekibimiz ve N Akvaryum destekçilerimiz var. Bu ekip N Akvaryum içinde farklı görev dağlımlarıyla bu bilgilerin sizlere ulaşması için elinden geleni yapıyor.

Toygar Niron
Forum Medaratörü

N Akvaryum'un kurucalarından ve finansörlerinden. Forumlardan sorumlu olan adam. Forum konularınıza cevap vermekte gecikirse hemen editöre şikayet edebilirsiniz.

Ankara da doğdu, Rotary Exchange programıyla bir yıl Brezilya da eğitim gördü. Ziraat fakültesinde profesyonel olarak basketbol oynadı. CMAS Sertifikalı dalgıç. ODTU de yüksek irtifa ve kampçılık üzerine eğitim verdi. Hız tutkunu ve motorsikletiyle yolları arşınlıyor. Lisanslı Trap & Skeet Sporcusu ve gençler Ankara 2.cisi

Gökhan Gökyar
Yazar

N Akvaryum'un muhalefeti. Her fikir ve konu için farklı ve zıt bir düşüncesi vardır. N Akvaryum yönetimini devirmek için size teklifte bulunursa sakın kabul etmeyin.

Ali Sabur
Yazılım Uzmanı

N Akvaryum'un teknik sorumlusu. N Akvaryum'un bütün tasarımından ve işleyişinden sorumlu olan adam. Herhangi bir tasarım veya çeviri hatası bulursanız ona mesaj atmaktan çekinmeyin.

Emre Ekizoğlu
Editör

N Akvaryum'a neyin eklenip neyin eklenmeyeceğine karar veren adam. Bir çok içeriğin sahibi. N Akvaryum da görmek istediğiniz bölümler veya önerileriniz varsa ona mesaj göndermekten çekinmeyin.

Madencilik, Test, Muayene ve Jeokimya da dahil olmak üzere 14 yılı aşkın deneyime sahip üst düzey işletme müdürü ve servis hattının uzatılması, kar katkısı artışı ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarma

Yüksek dereceli, güçlü K&Z yönetimi, satış ve pazarlama becerileri ve benzersiz talepleri karşılama becerisine sahip son derece analitik karar verici

Meryem TÜRKMEN
Sosyal Medya
FacebookInstagram

Son olarak; makale ve içeriklerini yayınlamamıza izin veren, fikirlerini bizimle paylaşan ve N Akvaryum’un gelişiminde katkıda bulunarak gelişimimize yardımcı olan destekçilerimize teşekkür ediyoruz.

Doç.Dr. Eda Nur Topçu Eryalçın
Deniz Biyoluğu

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Saint-Joseph Lisesi’nden mezun oldu ve deniz biyolojisi alanında öğrenim görmek amacıyla, Université de Bretagne Occidentale’de lisans eğitimini tamamladı. Yüksek Lisans eğitimine European Institute of Marine Studies’de, Biyolojik Deniz Bilimleri Programı’nda başladı ve ardından, Akdeniz kıyılarında çalışabilmek amacıyla Marsilya’da bulunan “Centre d’Océanologie de Marseille” kurumundaki yüksek lisans programını tamamladı. 2006 yılında Türkiye’ye dönmesiyle TÜDAV ile tanıştı ve İstanbul Üniversitesi’nde, Marmara Denizi’ndeki oktokoral mercanlar üzerine doktora programına başladı. Mercanlar başta olmak üzere deniz canlıları üzerine araştırma çalışmalarını doçent olarak görev yaptığı İ.Ü. Su Bilimleri Fakültesi’nde sürdürmektedir.

Bahadır Çapar
Deniz Biyoloğu

30 yılı aşan deneyimi sayesinde profesyonelleştiği “olta balıkçılığı” temasında birçok kitabın yazarı ve bu konuda hepsi kilometre taşı olmuş eğitsel içerikli birçok tematik veb yayınının da yapımcısı olarak tanınan Bahadır, ülkemizin ilk ve kuşkusuz en önemli kayak oltacılarındandır. Yıllardır faaliyet gösterdiği ve her geçen gün geliştirdiği kayak oltacılığı ile ilgili olarak bugün Seyhan havzası özelinde Anadolu’nun güney kıyılarına yönelik tematik eğitim programları oluşturmakta, bu konudaki farkındalığı artırmak ve konuya ilgili kitlenin doğru bileşenlere sahip bir metodla buluşmasını sağlamak için kişisel filosuna koşut ölçeklendirdiği minör gruplar için –gerek tatlısu gerekse deniz odaklı– nitelikli saha etkinlikleri projelendirmektedir. Sürdürülebilir balıkçılık ve rekreasyon konularında da sivil toplum bilincinin şekillenmesi için uzun zamandır Anadolu’da örgütlü çaba gösteren Bahadır, fırsat buldukça “Kayak ile Oltacılık” adlı son kitabının yazımı ile uğraşmaktadır.

Daniel Knop
Uzman Gazeteci

CORAL Dergisi'nin uluslararası yayın direktörü. Tuzlu su akvaryumları ve deniz biyolojisi arasındaki sınır alanda uzman bir gazeteci . Bir çok kitap ve kılavuza ek olarak, deniz organizmaları hakkında çeşitli kitaplar yazdı ve tercüme etti.

Uz.Dr. Gökhan Göl