Saltwater Aquarium Blog

KNOWLEDGE LOWERS YOUR AQUARIUM COSTS!

Saltwater Aquarium Blog, from the most basic to expert level; It gives you a lot of information about equipment selection, living things, diseases, pests, the most common problems and solutions.

Pod'larla ilk tanıştığım anı hala hatırlıyorum. Bir gece uyanıp akvaryuma baktığımda bu küçük canlıların heryeri istila ettiğini görmüştüm. Gerçekten varlar mı?
2021-2027 Tuzlu Su Akvaryumu Pazar Analizi heyecan verici veriler sunuyor. 2027 yılında 8.5 Milyar dolarlık bir pazar hacmine sahip olacağı tahmin ediliyor.
Tuzlu su akvaryumu nasıl kurulur? sorusunun cevabı tatlı su akvaryumlarından oldukça farklıdır. Wikipedia tarafından önerilen Tuzlu su akvaryumu kurulum rehberi
Ters Ozmoz kullanımı, tuzlu su akvaryumlarında bir dizi filtreden su çeken (Genelde bunu şebeke suyu basıncı kendi kendine yapar) bir filtrasyon yöntemidir.
Coral dergisi Ocak/ Şubat sayısı yeni gelişmelerle yayınlandı. Zorlu bir yılı geride bırakırken tuzlu su akvaryumu sektöründeki haberlere hızlı bir bakış atalım
Su içinde kullanmak için en uygun olan aktif karbon seçimi, por genişliği, yüzey alanı, parçacık büyüklüğü gibi nedenlerden bitümlü kömürden yapılanlardır.
Tuzlu su akvaryumlarında Fosfat gereğinden fazla bulunur ve bu potansiyel iki büyük soruna sebep olur. Yüksek Fosfatı düşürmek mercanlarınız için önemlidir.
Kırmızı Acropora böceği zararlısı Tegastes acroporanus, Akropora türlerinin çoğunu hızla istila ederek renk kaybına, büyüme kaybına ve ölümlerine neden olabilirler. Neyse ki bir tedavisi var!
1 Haziran Dünya Resif Günü, mercan resiflerinin hassas ekosistemi üzerine düşünülmesi için bireylerin harekete geçme çağrısı olarak Hawaii de düzenleniyor.
TDS Değeri yani ''Total Dissolved Solids'' suda çözünmüş maddelerin toplamıdır. TDS ölçümü suda bulunan tüm negatif ve pozitif yüklü iyonlar ölçümüdür.
Akvaristler uzun süre bir UV filtrenin tuzlu su akvaryumlarında sürekli kullanımı hakkında tartıştı. Yararlı veya zararlı oldukları konusunda bir teoriler var.
Akvaryum canlılarımızın fotoğraflarını paylaşmak gerçekten keyiflidir. Ama hepimiz bilirzki su altı fotoğrafçılığı manzara resmi, çekmekten çok dah zordur.

Give Feedback to N Akvaryum