Su Altı Fotoğrafçılığı

Su Altı Fotoğrafçılığı Artık Çok Daha Gerçekçi

Tuzlu su akvaryumu sahiplerinin en sevdiği şeylerden biri de; besledikleri o muhteşem renklerdeki canlıların fotoğraflarını çekerek diğer meraklılarla paylaşmaktır. Ama hepimiz biliriz ki su altı fotoğrafçılığı manzara resmi çekmekten çok daha zordur.

Bir çoğumuzun yüzlerce kez denemesine rağmen gördüğümüz şeyi fotoğraflara yansıtamıyor oluşumuz en büyük sorunlarımızdan biri olsa gerek.

Bilim adamları, su altı fotoğrafçılığında çığır açan bir bilgisayar algoritması keşfettiler. Bu algoritma, suyun ışık üzerindeki bozulma etkisini telafi etmek için, renklerini otomatik olarak yeniden ayarlayabiliyor. Harika Değil mi? Üstelik bunu bir Türk bilim insanı yapmış.

Su altı fotoğrafçılığında, ışığın suda eğilme şekli ve okyanus florasının ve faunasının inanılmaz canlı renklerini gizlemesi nedeniyle genellikle mavi renklidir.

Su Altı Fotoğrafçılığında Çığır Açan Gelişme

Bu İçeriği Beğendiniz Mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (1 Oy)

Sea-Thru algoritması ve su altı fotoğrafçılığı hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+