Mercan Mukusu (Coral Slime) Nedir?

Mercanların doğal ortamlarında farklı nedenlerle mukus salgıladığı bilinmektedir. Bunun için gerçekten çok iyi nedenleri var. Bunun en başında elbette hayatta kalma iç güdüleri geliyor.

Mercan Mukusu Neden Salgılanır?

Mercanlar mukusu bir çok nedenle salgılar ama bunun en başında hatta kalma dürtüsü vardır. Bir çok akvarist yeni aldığı mercanı akvaryumuna taşırken bu mukusla karşı karşıya kalmıştır.

Savunma Mekanizması Olarak Mukus Salgılanması

Doğal ortamlarında mercanlar gel gitler sırasında uzun süreler havaya, güneş ışığına, suyun dışında kaldıkları için aşırı yüksek sıcaklıklara ve kuruluğa maruz kalırlar. Mercanlar bu gibi durumlarda kendilerini korumak için ve hayatta kalmak için mukus salgılamaya başlar ve bütün bedenlerini bununla kaplarlar.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (1 Oy)

Mercan mukozası hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, Aşağıdaki yorum kısmını veya N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+