T5 Floresanlar Ne Zaman Değişmeli? Biz Sorduk ATI Cevapladı!

T5 Aydınlatmalar rüşdünü ispat etmiş ve birçok profesyonel akvarist tarafından sıklıkla tercih edilen bir aydınlatma türü. Özellikle sert mercan akvaryumlarının da şüphesiz vazgeçilmezlerinden hala. T5 aydınlatma kullanan akvaristlerin en sık sordukları soru da ‘’T5 floresanlar ne zaman değişmeli?’’. Mercanlarınız için bu sorunun cevabını, yapacağınız gözlemlerle belirleyip, tahmin edebilir ya da öngörebilirsiniz.

N Aquarium olarak işinizi biraz daha kolaylaştırmak istedik ve T5 üretici devlerinden ATI ye en çok merak ettiğiniz soruları sorduk!

Floresan Ömrünü Etkileyen Faktörler Nelerdir

  • Çalışma Süresi: Bu, her bir floresanın çalışma süresine bağlıdır. Örneğin, günde 12 saat çalışan bir floresan, günde 8 saat çalışan bir floresandan daha sık değiştirilmelidir.
  • Isı: Yüksek ısı tipik olarak daha kısa floresan ömrü anlamına gelir. Her zaman armatür içinde ya da başka bir muhafaza içinde fan kullanılmasını tavsiye ederiz. Ayrıca, sıcak havanın bir yerden çıkabileceğinden emin olun. (Unutmayın, sıcak hava yükselir. Bu nedenle, armatürdeki bazı yuvaları veya üst kısmı tamamen çıkarmak çok yardımcı olabilir.) Ayrıca, aktif soğutma sistemli bir armatür modeli seçmek de iyi bir fikirdir. Floresanlarınızın armatürünüze doğru yönde takıldığından emin olun. Etiketli olan kısım, en fazla soğutmayı almalıdır.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

T5 floresanlarınızla ilgili sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+