Ters Ozmoz Kullanımı (RO/DI)

Son birkaç yılda tuzlu su akvaryumlarında devasa adımlar atıldı. Şimdiler de komik görünse de tuzlu su akvaryumunuza koyduğunuz suda neyin olduğu ya da olmadığı tam olarak bilinmiyordu. Görünürde bazı masum elementlerin ve bileşenlerin eser miktarlarda bile tuzlu su akvaryumlarına zarar verebileceği artık bilinen bir konu. Ters Ozmoz kullanımı işte tam olarak bu noktada devreye girdi.

Ters Ozmoz Neden Kullanılır?

Musluk suyu ya da satılan içme suları doğal deniz suyunda olmayan ve deniz hayvanlarının sağlığını tehlikeye atan elementler içerir.

Tuzlu su akvaryumlarının bir çoğunda doğal deniz suyu kullanılamadığından normal su ile piyasada satılan ve deniz suyuna en yakın değerleri sağlayan karışımlar kullanır.

Akvaryum için Tuzlu Su Nasıl Hazırlanır?

Ters Ozmoz (RO/DI) Nasıl Çalışır ?

Ters Ozmoz kullanımı bir dizi filtreden su çeken (Genelde bunu şebeke suyu basıncı kendi kendine yapar) bir filtrasyon yöntemidir. Sonucunda ise %90-99 oranında klor, kloraminler, böcek ilaçları, nitratlar, fosfatlar ve ağır metaller gibi mineraller ve diğer kirleticilerden suyu arındırır. Kirletici maddeler fiziksel olarak çok büyük oldukları için sistemin gözeneklerinden geçemezler.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

Ters Ozmoz kullanımı hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+