Tuzlu Su Akvaryumu Tuz Seçimi

Acemilerin önündeki en büyük engel, akvaryumlarının benzersiz olduğunu kabul etme sürecidir. Her zaman söylediğim gibi her akvaryumun bir karakteri vardır. Bu köpeklerin sahibine benzemesi gibidir. Tuz seçimi de yine akvaryumunuzun karakterine göre belirlenir.

Katıldığım bütün platformlarda gözlemlediğim en önemli konu tuzlu su akvaryumu sahiplerinin ya da sahibi olmak isteyenlerin hep ‘’en iyisi’’ni istemesi.

Tuzlu su akvaryumlarının belli standartları olsa da söz konusu tuz olduğunda ‘’en iyisi’’ kelimesi bütün önemini kaybediyor.

Tuz Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Tuz seçiminizde dikkat etmeniz gereken belli başlı kriterler elbette var. Ancak bu kriterlere yine kendiniz cevap verebilirsiniz. Başlangıç aşaması için çevrimiçi topluluklarda araştırmalar yapabilir ya da çevrimdışı sohbetlerde arkadaşlarınızla bu konuyu tartışabilirsiniz. Hatta yakınlarınızda bulunan bir evcil hayvan mağazasını ziyaret edip(tuzlu su ürünleri ve canlıları satan) sorular yöneltebilirsiniz.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

Tuz seçimi hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+