Tuzlu Su Akvaryumu Kum Seçimi

Tuzlu Su Akvaryumu İçin Kum Seçimi

Tuzlu su akvaryumlarında kumun birden çok nedeni vardır. Tuzlu su akvaryumları için kum seçimi yapmadan önce, akvaryumlarımızda oynadığı rollerin neler olduğunu anlamakta fayda var.

Estetik Cazibe

Hangi kumu seçerseniz seçin, akvaryumunuzun genel görünümünü ciddi oranda değiştireceğine garanti veririz. Kum aynı zamanda akvaryumlarımızda gerçek resifleri taklit ederken, bu benzetmeye yaklaşmanızıda kolaylaştırır.

Kum seçimi yaparken, akvaryumunuzun görsel olarak çekici bir parçası olabilen ve akvaryumunuzun tabanında çeşitli renk ve boyutlarda temin edebileceğiniz bir çok çeşitlilikte bulabilmeniz mümkündür.

Her ne olursa olsun tuzlu su akvaryumuları için bir taban malzemesinin olması onu daha çekici göstermenin en kolay yollarından biridir.

Biyolojik Filtrasyon İçin Yüzey Alanı

Yararlı bakteriler kumu kolonize ettikçe, canlı olmayan tuzlu su akvaryumunuz bile hızla canlanmaya başlar.

Bu İçeriği Beğendiniz Mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (2 Oy)

Tuzlu su akvaryumunda kum seçimi hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+