Tuzlu Su Akvaryumu Ekipman Seçimi

Burada listelediğimiz ekipmanlar ya da ürünler, tuzlu su akvaryumu kurulması ve çalışması için temel olan parçalardır. Bir çoğu kurulum aşamasında akla gelmez ama daha sonra yüksek bir maliyete dönüşebilir. Ekipman seçimi yapmadan önce bir liste yaparak hangilerine sahip olduğunuzu ve eksiklerinizin fiyatlarını araştırmanız akıllıca olacaktır.

Ekipman Seçimi Nasıl Yapılır?

Acemilerin yaptığı en büyük hatalardan biri tuzlu su akvaryumu ekipman seçimi için başkalarının fikirlerini hatalı sorularla almaya çalışmalarıdır. Her akvaryum bir karaktere sahiptir ve sahibinden başkası bunu bilemez. Örneğin ‘’200 Litre için hangi Protein Skimmer’ı tavsiye edersiniz?’’ sorusu çok acemice ve gerçekten konuya hakim, cevap vermesini beklediğiniz kitleye uzak bir sorudur.

Sadece sert mercanları olan bir kişi ya da sadece balıkları olan bir başka kişi bu soruya farklı cevaplar verebilir ve sizin de kafanızı karıştırabilir. Bu yüzden tavsiye isterken ya da soru sorarken akvaryum hacminiz canlılarınız ve test değerleriniz hakkında spesifik bilgiler vermeniz doğru cevabı almanızın en iyi yoludur.

Tuzlu Su Akvaryumu Ekipmanları

Tuzlu su akvaryumu kurulumu için belli başlı ekipmanlara ihtiyaç duyarsınız. Bu ekipmanlar besleyeceğiniz canlı türlerine ve yoğunluğuna göre belirlenir. Diğer ekipmanlar sa seçilen bu ekipmanlara göre belirginleşir.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (1 Oy)

Ekipman seçimi ve listesi hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kulanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+