Akvaryum Forum

Tuzlu Su Akvaryumu Forumları...

Tuzlu su akvaryumları hakkında bir çok soruya cevap bulabileceğiniz, en doğru bilgiyi alabileceğiniz ve  bilmediklerinizi öğrenebileceğiniz Tuzlu Su Akvaryumu Forumları…

Notifications
Clear all

Mercanlarım Beyazlıyor Ne Yapabilirim?

2 Posts
2 Users
0 Likes
258 Views
Cenksoy Çayönlü
Posts: 19
Konuyu başlatan
(@blueplanet)
Member
Joined: 2 years ago

Merhaba birçok sorundan sonra yine ben şu anki güncel durumda nitratım 0 fosfatım da 0.03 ve bu ölçümleri hergün yapmaktayım bazen fosfat 0.18 e çıkıyor ve akvaryumda tosunum var tabi akvaryum 4 aylık evet iki gün önce farkettim çoğu mercanım beyaz olmuş ve bir anda da yeşil renkte olanlar da bembeyaza bürünmüş bu durumda yapmam gereken mercan yemi kullanarak mercanlarmı yedirsem beyazlığı durdurabilir miyim ve bu yemleme esnasında yosunları da etkiler mi çünkü yosunları yavaş yavaş ölüp yokolmaya başladı

Reply
1 Reply
1 Reply
Tufan Çolakoğlu
(@tufan)
Joined: 2 years ago

Member
Posts: 33

@cenksoy merhaba,

Mercan beyazlamasının bir çok nedeni olabilir. Öncelikle aşağıdaki makaleye bir göz atın ve bunun işe yarayıp yaramadığını bize bildirin. 

Mercan Beyazlaması(Bleaching) Nedir? Nedenleri Nelerdir? Nasıl Düzeltilir?

Teşekkürler

N Akvaryum® Ekibi

 

Reply

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir