Akvaryum Forum

Tuzlu Su Akvaryumu Forumları...

Tuzlu su akvaryumları hakkında bir çok soruya cevap bulabileceğiniz, en doğru bilgiyi alabileceğiniz ve  bilmediklerinizi öğrenebileceğiniz Tuzlu Su Akvaryumu Forumları…

Notifications
Clear all

Akvaryum Camındaki Küçük Yıldızlar

4 Posts
2 Users
1 Likes
124 Views
Cenksoy Çayönlü
Posts: 19
Konuyu başlatan
(@blueplanet)
Member
Joined: 2 years ago

Merhabalar.Resif akvaryumunda özellikle camlarda dolaşan yıldıza benzeyen kısa kollu beyaz canlılar.

Öncelikle zararsız sandım ancak belli bir süre sonra mercanlarda bölüm bölüm bozulma farkettim sanırım nedeni bu canlılar sizce zararlı mı yoksa olup olmamaları farketmez mi

 

Reply
3 Replies
1 Reply
Tufan Çolakoğlu
(@tufan)
Joined: 2 years ago

Member
Posts: 33

Merhaba,

''Asterina Deniz Yıldızı'' akvaryumlarda uygun koşullarda hızla çoğalırlar ve dietlerinde mercanlar olduğu için zararlı olarak kabul edilirler. Bu yüzden kontrol altında tutulmalıdırlar. Aşağıdaki bağlantı aradığınız soruların cevaplarını içeriyor. Daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız lütfen sormaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Asterine Deniz Yıldızı

N Akvaryum® Ekibi

Reply
Cenksoy Çayönlü
Posts: 19
Konuyu başlatan
(@blueplanet)
Member
Joined: 2 years ago

Teşekkürler.ancak harlequen karides bulabilmek zor..

Başka bir yolu olmalı

Reply
1 Reply
Tufan Çolakoğlu
(@tufan)
Joined: 2 years ago

Member
Posts: 33

Merhaba,

Bir başka zorlu yol da manuel olarak temizlemektir. Plastik bir pipet veya akvaryum ölçülerinize uygun uzun bir plastik çubuğun ucuna olta iğnesini düzleştirerek veya kıvrımlı kısmını keserek (zıpkın ucu gibi) monte edebilir ve akvaryumda gördükçe toplayabilirsiniz. Bir noktadan sonra sayıları oldukça azalacaktır. 

N Akvaryum Ekibi

Reply

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir