Akvaryum Forum

Tuzlu Su Akvaryumu Forumları...

Tuzlu su akvaryumları hakkında bir çok soruya cevap bulabileceğiniz, en doğru bilgiyi alabileceğiniz ve  bilmediklerinizi öğrenebileceğiniz Tuzlu Su Akvaryumu Forumları…

Notifications
Clear all

Marin Akvaryumda, Dalga, Işık ve Su Değişimi Nasıl Olmalı?

2 Posts
2 Users
0 Likes
196 Views
Ferhat Çağlıoğlu
Posts: 5
Konuyu başlatan
(@burly)
Member
Joined: 2 years ago

Selam arkadaşlar

sizlere danışmak için 1-2 konu  yazmak istedim

1 ci konu
Büyük akvaryumu balık akvaryumu yaptım daha önce konuşmuştuk.sorum şu bu balık akvaryumuna dalga nekadar olması gerek şu an 3 adet motor var 2 büyük bir küçük ve su değişimi ne sıklıkta olması gerekir şuan sadece 3 adet sert mercan var içinde.

 

2 ci konu
Mercan akvaryumuna mevcut kum üzerine yeni temiz yıkanmış kum ekleme yapa bilirmiyim bir zararı olurmu.mevcut kayaları çıkardım çünkü dekorum yoktu öylesine konmuş bir kaya dekoru vardı mecburen akvaryumdan çıkardım yapıştırarak dekor yapıp koyacm yine.

Şimdiden Herkese Teşekkürler

 

Reply
1 Reply
Tufan Çolakoğlu
Posts: 33
(@tufan)
Member
Joined: 2 years ago

Merhaba,

Öncelikle akvaryumunuzun sadece balık (Marine) olabilmesi için sert mercanlarınızı da çıkartmanız gerekir. Aksi halde karışık akvaryumlar (Reef) için geçerli olan bürün kuralar sizin içinde geçerliliğini koruyacaktır.

Sadece balık olan akvaryumlarda (Marine) tüketim neredeyse hiç olmayacağı için su değişim sıklığı 3 ayda bir %10 gibi yok denecek kadar az yapılabilir. Sadece kayalarınız aşılama yaptıysanız Coralline Alge kaplayacak ve bu bir miktar elementin tükenmesine yol açacaktır. Bunun dışında bir tüketim gözlenmez.

Işık ihtiyacı mercanlar kadar olmayacağı için bir kaç T5 floresandan oluşan bir armatür yeterli olacaktır. Ancak kötü bir aydınlatma kullanırsanız bu yosuna sebep olabilir.

Akıntı karışık akvaryumlara (Reef) göre daha az gerektiğinden balıklarınızın spor yapabileceği kadar bir akıntı yeterlidir. Mevcut ekipmanlarınız bunun için yeterli görünüyor.

Karışıklığı önlemek için diğer sorunuz hakkında yeni bir başlık açmanızı rica edicem. Bu sizinle aynı soruya sahip akvaristlerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır.

Umarız bu bilgiler sorununuzu çözmenizde size yardımcı olur. Bunun nasıl gittiğini bize bildirin. Gelecekte başka sorularınız olması durumunda lütfen yeni bir başlık açmaktan çekinmeyin.

Teşekkürler

N Akvaryum® Ekibi

Reply

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir