Sualtı evrenimiz, üzerimizdeki sınırsız gökyüzü kadar büyüleyici. Eğer bizim gibiyseniz, bu bilinmeyen ve gizemli alemden etkilenmişsiniz demektir. Akvaryumlar bu su dolu evrene küçük pencereler açıyor. Maceranız sizi karadan denizlere götürürken, basit bir hobi olarak başlayan şey ezici bir göreve dönüşebilir. Bu mini deniz manzaralarının korunması, iyileştirilmesi ve sorunlarının giderilmesi tatlı su akvaryumlarından daha zordur.

Belli bir bilgi birikimine sahip kişilerin, ülkemizde aradığı bilgilere kendi dillerinde ulaşamıyor oluşları ve merak ettikleri konuları yabancı bilgi kaynaklarından edinmeye çalışmalarını taktir ediyoruz. Ama bu bilgilerin ülkemizde hala bilinmiyor oluşunu da üzüntüyle karşılıyoruz.

Kurucu / Finansör / Yazar

Toygar Niron

Bu muhteşem görsellikteki küçük okyanuslarınızı sağlıklı ve canlı tutmak için, tuzlu su akvaryumları veya en son ekipmanlar hakkında makaleler arıyorsanız, derinlemesine değerlendirmelerimiz, nasıl yapılır rehberlerimiz ve içeriden öğrenilen bilgilerle, akvaryumunuzu mümkün olduğu kadar güzel tutmanızı sağlamaya çalışıyoruz.

Bununla birlikte kendi denizlerimizdeki doğal yaşamın korunması, mercanların ve balıkların gelişimleri hakkında da sizi bilgilendirmeye gayret ediyoruz. Önce bizim olanı korumalı ve yaşatmalıyız.

Tuzlu su akvaryumu endüstrisinde deneyimli ve güvenilir bir kaynak olarak, akvaryumunuzun sağlığı, canlılığı ve sakinleri, içeriğimizin temel taşını oluşturur.

Yazar

Gökhan GÖKYAR

Editör / Yazar

Emre EKİZOĞLU

Yazılım Uzmanı

Ali SABUR

Sosyal Medya Uzmanı

Meryem TÜRKMEN

Mercanlarınız için en iyi tuz karışımını mı arıyorsunuz? Akvaryumunuz için en son ekipmanların teknik detaylarına ve nasıl kullanıldıklarına ne dersiniz? Veya belki de, bu şaşırtıcı derecede tatmin edici hobi için maceranıza yeni başladınız ve temel becerileri öğrenmek istiyorsunuz. Tecrübeniz ve anlayışınız ne olursa olsun, sizi bilgilendirmek için buradayız.

Amacımız dünya genelinde tuzlu su akvaryumu sahiplerinin ortak sorunlarına çözüm bulmakla birlikte, bu ilgi alanımızla ilgili haberleri, makaleleri de sizlere ulaştırabilmek.

Güzel ve sağlıklı bir mercan veya balık akvaryumunu sürdürebilmek kafa karıştırıcı bir görev olmamalıdır. N Akvaryum ekibi olarak birlikte, sizin ve ailenizin zevk alacağını garanti eden çarpıcı ve stressiz bir hobi yaratmaya çalışalım.

Makale ve içeriklerini yayınlamamıza izin veren, fikirlerini bizimle paylaşan ve N Akvaryum’un gelişiminde katkıda bulunarak büyümemize yardımcı olan destekçilerimiz de var. Onlara müteşekkiriz.

Deniz Biyoloğu

Bahadır ÇAPAR

Eğitim Görevlisi

Yrd. Doç. Dr. Yakup ERDEM

Araştırmacı / Gazeteci

Daniel KNOP

Deniz Biyoloğu

Yrd. Doç. Dr. Eda Nur Topçu ERYALÇIN

Kardiyoloji Uzmanı

Uz. Dr. Gökhan GÖL