Akvaryum Blog

Aradığınız En Doğru "Bilgi" Akvaryum Blog Da!

Akvaryum Blog, en temel seviyeden uzman seviyesine kadar; Ekipman seçimi, canlılar, hastalıklar, zararlılar, en sık karşılaşılan sorunlar ve çözümleri hakkında size bir çok bilgi verir. “Bilgi” akvaryum masraflarınızı düşürür.

Kalsiyum Reaktörü Nedir? Gereklimidir?

Kalsiyum reaktörü nedir? Kalsiyum reaktörü gerekli midir? Kalsiyum reaktörü nasıl Kullanılır? Kalsiyum reaktör için nelere ihtiyacınız var? Hepsini öğrenin!

Akvaryum İçin Aydınlatma Seçimi Nasıl Yapılır?

Dünyamız da hemen hemen her şey, akvaryumlarımız gibi ışığa bağımlıdır. Tuzlu su akvaryumu için doğru aydınlatma seçimi yapmak mercanlarınız için önemlidir.

Baloncuk Yosunu (Bubble Algae) Küçük Yeşil Adamlar!

Baloncuk yosunu (Bubble Algae) tuzlu su akvaryumları için süprizlerin en kötüsüdür. Doğru koşullarda, hızla çoğalır ve yayılırlar.

Mercan Evlad Edinmek İster Misiniz?

Coral Guardian aracılığıyla mercan evlad edinmek ve doğayı koruyabilmek ister misiniz? Sizde geleceğimize bir katkı sağlayabilirsiniz.

Dünyanın En Büyük Tuzlu Su Akvaryumu Fuarı MACNA 2020

MACNA her yıl Kuzey Amerika da düzenlenen ve tuzlu su akvaryumu endüstrisindeki dünyanın en büyük fuarlarlarının başını çekiyor.

Mercanlarda Polip Ayrılması (Polyp Bail-Out)

Polip Ayrılması (Polyp Bail-Out) aslında bir hastalıktan ziyade mercanın stres durumunda verdiği bir cevaptır. Polip Ayrılması tedavisi mümkündür.

2020 Yılın Akvaristi Ve MASNA Ödülü Sahiplerini Buldu

2020 Yılın akvaristi ve MASNA ödülü, bu yıl MACNA fuarında sahiplerini buldu.

Tuzlu Su Akvaryumu Bakımı Nasıl Yapılır?

Tuzlu su akvaryumu bakımı bazıları için gerçekten zorlu bir görev haline gelebilir. Bunu bir çoğumuzun özendiği sporcuların vücutlarına benzetmek mümkün.

İstanbul Boğazında Yunus Ölümleri

TÜDAV ın yaptığı basın açıklaması hepimizi derinden üzdü. İstanbul boğazından farklı bölgelerde üç Tırtak türü yunus ölümleri gerçekleşti.

Prens Adaları Kıyılarındaki Mercan Toplulukları

Marmara Denizinde Prens Adaları kıyılarındaki mercan toplulukları çok eskilerden beri bilinmesine karşın, özellikle akvaristler tarafından çok fazla bilinmez.

Saç Yosunu Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Saç yosunu akvaryumunuzu hızla ele geçirebilir ve mercanlarınızın ölümüne bile yol açabilir. Ancak bu konuda yalnız değilsiniz. Bir çoğumuz bu savaşı kazandık.

Akvaryum Balıklarında Depresyon ve Sebepleri

Balıklarımızın bizimle aynı duygular içinde olmayabileceğini hiç düşündünüz mü? Akvaryum balıklarında depresyonun nedenlerine biraz daha yakından bakalım.

Frag Taşı Nasıl Yapılır? Malzemeler Nelerdir?

Maddi kazanç, küçük okyanusunuzun sürüdürülebilirliği yada farkı türlerle değiş tokuş için mercanlarımzı fraglarız. Peki frag taşı yapımı için nelere gerekli?

1 Haziran Dünya Resif Günü

1 Haziran Dünya Resif Günü, tüketiciler, işletmeler ve kuruluşlar için okyanusların, mercan resiflerinin hassas ekosistemi üzerine Hawaii de düzenleniyor.

Akvaryuma İlk Mercanlar Ne Zaman Eklenmeli?

Bir akvarist için tuzlu su akvaryumuna ilk mercanları eklemek sanırım olası en güzel anlardan biridir. Sizin ,çin hazırladığımız rehbere bir göz atalım.

Coralline Algae’lerin Rolü Ve Önemi Nedir?

Coralline Algae'ler, Corallinales ailesine bağlı bir türdür. Tuzlu su akvaryumlarında olgunlaşmış bir tuzlu su akvaryumunun göstergesi olarak da kabul edilir.

SPS ve LPS Mercanlar Nasıl Beslenir?

SPS ve LPS Mercanlar Nasıl Beslenir? Sorusunun cevabı birbirinden farklılık göstermekle beraber iki türün de önce biraz biyolojilerini anlamaktan geçer.

Yeni Başlayanlara Mercan Satın Alma Rehberi

Tuzlu su akvaryumu dünyasına giriş yaptınız, akvaryumunuz hazır ve size en uygun mercanımı arıyorsunuz? İşte yeni başlayanlar için mercan satın alma rehberi.
Daha fazla içerik yükleniyor ...