Akvaryum Blog

Aradığınız En Doğru "Bilgi" Akvaryum Blog Da!

Akvaryum Blog, en temel seviyeden uzman seviyesine kadar; Ekipman seçimi, canlılar, hastalıklar, zararlılar, en sık karşılaşılan sorunlar ve çözümleri hakkında size bir çok bilgi verir. “Bilgi” akvaryum masraflarınızı düşürür.

Akvaryum İçin Tuzlu Su Nasıl Hazırlanır?

Tuzlu su nasıl hazırlanır sorusunu detaylıca anlattık. Gerekli malzemeler, su koşullarını kontrol etmeniz ve tuzlu suyun hazırlanma aşamaları hakkındaki her şey

Coral Dergisi Ocak/Şubat 2021 Sayısı

Coral dergisi Ocak/ Şubat sayısı yeni gelişmelerle yayınlandı. Zorlu bir yılı geride bırakırken tuzlu su akvaryumu sektöründeki haberlere hızlı bir bakış atalım

Mercan Evlad Edinmek İster Misiniz?

Coral Guardian aracılığıyla mercan evlad edinmek ve doğayı koruyabilmek ister misiniz? Sizde geleceğimize bir katkı sağlayabilirsiniz.

”Ocean Art” Sektörde Yeni Bir Marka!

Hollanda merkezli ve aralarında bir Türk yatırımcınında olduğu ''Ocean Art'' tuzlu su akvaryumu sektöründe Dünya genelinde hızlı bir yükseliş sergiliyor.

TDS Değeri Nedir? TDS Ölçümü Nasıl Yapılır?

TDS Değeri yani ''Total Dissolved Solids'' suda çözünmüş maddelerin toplamıdır. TDS ölçümü suda bulunan tüm negatif ve pozitif yüklü iyonlar ölçümüdür.

Bakımı En Kolay 7 Mercan Türü

Tuzlu su akvaryumu maceranıza başlamanız için size bakımı en kolay 7 mercan türünü belirledik. Bir sonraki aşamaya hazırsınız.

Siyanobakteri Ve Kurtulma Yolları

Siyanobakteri, tuzlu su akvaryumlarında karşılaşılan en yaygın sorunlardan biridir. Şimdi sizlere onlardan nasıl kurtulacağınızdan bahsedelim.

Reef Factory İncelemesi Yeni Bir Marka!

Dünya genelindeki akavristler için henüz yeni olan Reef Factory için biraz arıştırma yaptık ve bazı soruların cevaplarını almaya çalıştık. İşte Reef Factory İncelemesi.

Votka Metodu Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

Tuzlu su akvaryumlarında Votka Metodu akvaristler arasında sıklıkla kullanılan ve Nitrat seviyelerini kontrol altında tutmak için uygulanan yaygın bir metoddur.

Tuzlu Su Balıkları Neden Tatlı Suda Yaşayamaz?

Bir çok akvaristin özellikle merak ettiği sorulardan biri olsa gerek. Tuzlu su balıkları neden tatlı suda yaşayamaz ya da tam tersi olmaz?

Radion G6’da Ecotech Marine Neleri Değiştirdi?

Geçtiğimiz haftalarda Ecotech Marina, uzun bir aradan sonra yeni LED serisi olan Radion G6 modelini resmen duyurdu. Peki Ecotech bu seride neleri değiştirdi?

Dinodan Kurtulma Yolları (Dinoflagellates)

(Dinoflagellates) Dino yosunu tuzlu su akvaristleri için gerçek bir düşmandır. Şimdi Dinodan kurtulma yollarını bir göz atalım.

COVID-19 Korona Virüs Ve Korunma Yolları

COVİD-19 enfeksiyonu ile ilgili şimdiye kadar edinilen bilgilere göre, bazı insanların daha fazla hastalanma ve ciddi semptomlar geliştirme riski altındadır

Elegance Coral Esaret Altında İlk Kez Yetiştirildi

İngiltere merkezli bir araştırma şirketi olan Coral Spawnnig Lab da akvaryumlarımızın popüler mercanlarından Elegance Coral esaret altında İlk kez yetiştirildi.

Eser Elementler Nelerdir? Nasıl Takip Edilir?

Tuzlu su akvaryumlarında Eser elementler'i doğru anlamak hangilerinin ne için kullanıldığını bilmek mercanlarınızın sağlığı için büyük önem taşarı.

2022 Tuzlu Su Akvaryumu Sektörü Pazar Analizi

2021-2027 Tuzlu Su Akvaryumu Pazar Analizi heyecan verici veriler sunuyor. 2027 yılında 8.5 Milyar dolarlık bir pazar hacmine sahip olacağı tahmin ediliyor.

Coral Dergisi Temmuz/Ağustos 2020

Tuzlu su akvaryumları ve resifler üzerine Dünya'nın en önemli dergisi olan Coral dergisi Temmuz/Ağustos 2020 saysından başlıklar.

Frag Taşı Nasıl Yapılır? Malzemeler Nelerdir?

Maddi kazanç, küçük okyanusunuzun sürüdürülebilirliği yada farkı türlerle değiş tokuş için mercanlarımzı fraglarız. Peki frag taşı yapımı için nelere gerekli?
Daha fazla içerik yükleniyor ...