Akvaryum Blog

ARADIĞINIZ BÜTÜN "BİLGİLER" AKVARYUM BLOG DA ...

Akvaryum Blog, en temel seviyeden uzman seviyesine kadar; Ekipman seçimi, canlılar, hastalıklar, zararlılar, en sık karşılaşılan sorunlar ve çözümleri hakkında size bir çok bilgi verir. “Bilgi” akvaryum masraflarınızı düşürür.

Tuzlu su akvaryumlarında Eser elementler'i doğru anlamak hangilerinin ne için kullanıldığını bilmek mercanlarınızın sağlığı için büyük önem taşarı.
Fotosentetik olmayan mercanlar (NPS) sadece uzman seviyesi akvaristler için tavsiye edilen ve bakımı çok zor türlerdir. NPS mercanların bakımı nasıl yapılır?
Bir çoğumuzun elinin yatkın olduğu konular var. Peki evde akvaryum nasıl yapılır? merak ettiniz mi? Gelin birlikte evde sıfırdan kendi akvaryumumuzu yapalım.
Tuzlu su akvaryumlarında canlı kaya kullanmanın bir bir başka yoluda kendinizinkini yaratmaktır. Canlı kaya yapımı hakkında hazırladığımız rehbere gözatın.
Tuzlu su akvaryumları ve resifler üzerine Dünya'nın en önemli dergisi olan Coral dergisi Temmuz/Ağustos 2020 saysından başlıklar.
Akvaryumlar da Nitratı düşürmek ve Nitrat seviyesini kontrol altında tutmak, canlılarınızın sağlığı ve gelişmesi için en önemli kriterlerden biridir.
Birçok insan tuzlu su akvaryumlarının büyülü dünyasının bir parçasına sahip olmak ister. Peki bir Tuzlu su akvaryumu maliyetini ne belirler ve ne kadar olabilir
Ters Ozmoz kullanımı, tuzlu su akvaryumlarında bir dizi filtreden su çeken (Genelde bunu şebeke suyu basıncı kendi kendine yapar) bir filtrasyon yöntemidir.
Akvaryumlar konusunda hiç bir deneyimi olmayan acemilerin neredeyse %95'i asla başarıya ulaşamıyor. Peki akvaristlerin başarısız olma sebepleri nelerdir?
“Sıfır Atık” projesi; atıkların geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir.
Akvaryum temizliğinde sirke kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle ekipmanlarımızı temizlerken bize büyük kolaylık sağlar. Peki hata yaptığınızı söylesek?
Tuzlu su akvaryumlarında kumun birden çok nedeni vardır. Tuzlu su akvaryumları için kum seçimi yapmadan önce, akvaryumlarımızda oynadığı rolü bilmelisiniz.
Tuzlu su akvaryumu taşımak için önce planlama yapmanız gerekir. Taşıma işlemi için bazı araç gereçlere ihtiyaç duyarsınız. bunlar hazırsa taşımaya başlayalım!
Geçtiğimiz haftalarda Ecotech Marina, uzun bir aradan sonra yeni LED serisi olan Radion G6 modelini resmen duyurdu. Peki Ecotech bu seride neleri değiştirdi?
Tuzlu su akvaryumlarında Votka Metodu akvaristler arasında sıklıkla kullanılan ve Nitrat seviyelerini kontrol altında tutmak için uygulanan yaygın bir metoddur.
Pod'larla ilk tanıştığım anı hala hatırlıyorum. Bir gece uyanıp akvaryuma baktığımda bu küçük canlıların heryeri istila ettiğini görmüştüm. Aslında yoksalar?
Neredeyse hiç bir doğal düşmanlarının olmayışı ve hızlı yayılmaları Bryopsis yosunu nu zorlu bir rakip haline getiriyor. Ama onlardan kurtulablirsiniz.
Tuzlu su akvaryumu bakımı bazıları için gerçekten zorlu bir görev haline gelebilir. Bunu bir çoğumuzun özendiği sporcuların vücutlarına benzetmek mümkün.
Yükleniyor ...