Endonezya Mercan İthalatı 2020 De Yeniden Mi Açılıyor?

Bir Fransız deniz biyoloğu olan Vincent Chalias’ın Endonezya da mercanları keşfetmesi ve Endonezya mercan ithalatı na öncülük etmesinin üstünden yaklaşık 23 yıl geçti. Aynı zaman da Reefbuilders yazarlarından biri de olan Vincent Chalias’ın Endonezya da bir mercan çiftliği de yer alıyor.

Vincent Chalias’ın 2000 yılında kurduğu Bali Akvaryum Endonezya da bütün resmi izinlere sahip ilk mercan kültürlerinin yetiştirildiği firmaydı. 2016 yılında da  Ocean Gardener  adlı bir şirket kurarak mercan kültürlerinin yetiştirilmesi ve dağıtımıyla ilgili eğitimler vermeye başlamıştı.

endonezya mercan ithalatı için yetiştirilen mercanlar

Endonezya Mercan İthalatı Neden Durdu?

Sizinde bildiğiniz gibi Mayıs 2018 tarihinde Endonezya denizcilik bakanı olan Susi Pudjiastuti mercan resiflerini korumak için ani bir kararla bütün izinleri iptal ederek mercan ihracatını durdurdu.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (1 Oy)

Endonezya mercan ithalatı ile ilgili sorularını ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+