''Ocean Art'' Sektörde Yeni Bir Marka!

”Ocean Art” Sektörde Yeni Bir Marka!

Hollanda merkezli ve aralarında bir Türk yatırımcınında olduğu ''Ocean Art'' tuzlu su akvaryumu sektöründe Dünya genelinde hızlı bir yükseliş sergiliyor.

İçindekiler

Sosyal medya hesaplarımızda dolanırken bundan bir kaç ay önce bir marka dikkatimizi çekti ”Ocean Art”. Önce sosyal medya hesaplarına bir göz attık ama yeterli bilgiyi bulamadık. ”Yakında” diyordu. Bu bir sanat galerisi olabilir miydi? Veya belki de tasarım odaklı bir firmaydı. Şimdi konuya bir açıklık getirdik ve firma yetkilisi, aynı zamanda firmanın ortağı olan Samet Tütüncü ile kısa bir ropörtajı yaptık. Yabancı ortaklı ve Türk bir girişimcininde dahil olduğu marka akvaristlere daha az bütçeyle daha uzun süre kullanılan katkılar vadediyor.

”Ocean Art” Nedir? İn Midir Cin Midir?

Ocean Art arkasında büyük bir ARGE gücüyle Hollanda da üretim yapan ve tuzlu su akvaryumu sektörü için konsantre katkılar geliştiren bir firma. Konsantre’nin altını çizmek istiyoruz çünkü vadettikleri şey tam olarak bu. Daha az katkıyla daha uzun süre akvaryumunuza hizmet etmek.

Firma yetkilisi ve Hollanda da yaşayan Samet Tütüncü bize vaktini ayırarak sorularımızı yanıtladı ve Ocean Art’ı anlattı. Her şeyden önce Samet Tütüncü’nün de bir akvarist olduğunu ve kendi tuzlu su akvaryumuna sahip olduğunu söylemekte fayda var. Samet Tütüncü Ocean Art ürünlerinin tuzlu su akvaryumu bakımında, gelişiminde ve sürdürebilirliğinde büyük bir yenilik olduğunu söylüyor.

Ocean Art Katkı Şişeleri
Ocean Art Katkı Şişeleri

Ocean Art Nasıl Doğdu?

Arkasındaki fikir, daha kolay, daha etkili, daha bilimsel, daha çevre dostu ve hobiyi daha eğlenceli hale getirmekti. Ekibimiz mikrobiyoloji, biyokimya, deniz biyolojisi uzmanları, pazar araştırmacıları, hevesli hobiciler ve güzel akvaryumları olan bir sürü insandan oluşmakta. Beş yıllık sürekli deneylerden sonra nihayet hobiyi değiştirecek bir ürün grubumuz var. 

Ürünleriniz Akvaristlere Ne Vadediyor?

Ürünlerimizi kullanan akvaristler için hobi çok daha basit hale geliyor. Sadece Kalsiyum(Kh) değerini doğru değerlerde tutmaları yeterli çünkü diğer elementler bu değerle orantılı olarak tüketilir. Bu, tuzlu su akvaryumlarındaki insan hatası olasılığını azaltır. Sınırlı bilgiye sahip bir akvarist veya yeni başlayanlar biri bile güzel bir tuzlu su akvaryumuna sahip olabilir.

İyi bir tuzlu su akvaryumu sahibi olmanın geleneksel yolu, temel kimyasal katkı maddeleri, bunların test edilmesi ve eksilen değerlerin yerine yenilerinin eklenerek mükemmel su parametreler elde etmeye dayanır ancak bu süreç doğada farklı işler. Ekosistemde, suyun mercanlara uygun hale getirilmesi görevi için her türlü işlem mikroorganizmalar tarafından yapılır. Uzun araştırmalar ve deneyler sonucunda, bu süreci mümkün olduğunca taklit etmenin bir yolunu başarılı bir şekilde bulduk. Akvaryumlarımızdaki her problem için önce doğanın onu nasıl çözdüğüne bakıyoruz. tuzlu su akvaryumlarındaki kaliteli su değerlerinin odak noktası doğru beslenme ve stabilizedir, mükemmel su değerleri buna bağlı olarak elde edilir.

David Notter'ın Ocean Art Ürünleriyle Sürdürdüğü Akvaryumu
Fotoğraf: royaltanks.com / David Notter’ın Ocean Art Katkılarıyla Sürdürdüğü Akvaryumu

Su Değişim Sıklığını Azalttığı Doğru mu?

Ürünlerimizin benzersiz doğası size zaman, para, elektrik, teknoloji ve yerden tasarruf sağlar. Akvaryumunuz hedeflenen değerlere ulaşıldığında bazı ekipmanları gereksiz hale gelebilir.  Örneğin; Refigium, yosun filtresi, zeolit ​​filtresi, biopellet reaktörü, (kükürt) nitrat reaktörü, polar filtre, güç filtresi ve hatta protein skimmer bile. Bu tür filtre ve ekipmanlar akvaristlerin sistemlerinin izin verdiği ölçüde devre dışı bırakılabilir. Bu da önemli ölçüde daha düşük bir enerji faturası, daha az ekipmanın bozulması ve akvaryum bakımınız için daha az zaman harcamanıza yarar. Su değişimleri gittikçe azalabilir hatta gerek bile kalmayabilir.

Akvaristler Ürünlerinizi Nerden Satın Alabilir?

Ürünlerimizi şimdilik Türkiye de markamızın distribütörü de olan Piri Resi Akvaryum dan satın alabilirler ancak Dünya genelinde bir çok ithalatçı ve toptancıda Ocean Art ürünlerini bulmanız mümkün. Ayrıca bu yıl içerisinde Amerika piyasasında da ürünlerimizi satışa sunulacak.

Ocean Art Ürünlerini Kullanılan Örnek Akvaryumlarınız Var Mı?

Elbette, dünya üzerinde ürünlerimizi kullanan bir çok akvarist ve firma bulunuyor. Örneğin bireysel kullanıcılar arasında Dünyaca ünlü David Notter ve Wesley’s Reef akvaryumlarını gösterebiliriz. Buna ek olarak avrupanın en büyük mercan üreticilerinden biri olan xxxx de akvaryumlarında bizim ürünlerimizi kullanıyor.

Ürünleriniz Sadece Tuzlu Su Akvaryumları İçin Mi?

Hayır tatlı su akvaryumları içinde ürün gamımız bulunuyor. Freshwater Elixer, no3+ ve po4+ ‘ü çeşitli tatlı su akvaryumlarında kullanmak mümkün. Nano akvaryumlardaki karideslerden, Discus balıklarından, Çiklitlerden, yırtıcılardan, topluluk akvaryumlarından ve hatta küçük göletlere kadar kullanılabilir. Akvaryumun daha iyi çalışmasını ve suyunuzu daha az sıklıkta değiştirmesini istiyorsanız Freshwater Elixer, tam size göre:)

Son Söz

Samet Tütüncü’ye bize ayırdığı vakit için teşekkür ediyoruz. Türkiye’de henüz çok fazla akvarist tarafından kullanılmasa da Dünya’nın çoktan kullanmaya başladığı ve iyi sonuçlar aldığı gözlemlediğimiz Ocean Art ürünlerine Piri Reis Akvaryum dan ulaşabilirsiniz. Ülkemizde satılan bir çok benzer ürünün aksine ve özünde yabancı bir marka olmasına karşın ülkemizde akvaristlerin kullanımına Türkçe kullanım klavuzuyla sunulduğuna ve kafası karışan akvaristler için Türkçe destek alabilecekleri bir merkez olduğuna da dikkat çekmek isteriz.

Daha fazla bilgi için firmanın kurumsal web sitesi Ocean Art Store‘u ziyaret edebilir, Instagram sayfasını takip edebilirsiniz. Ayrıca ürünler hakkında sorularınız varsa WhatsApp destek hatları olan +31 6 11439499 den veya +90 555 062 55 25 ‘den ulaşarak Türkçe bilgi alabilirsiniz.

Son olarak Ocean Art katkıları yosun ve deniz kokusundan hoşlanmayan veya bu kokudan dolayı eşlerinden azar işiten akvaristlerimiz için bünyesinde hoş bir koku sunuyor. Bu özellikle kurumsal firmaların bekleme salonlarındaki tuzlu su akvaryumlarının en büyük sorunu için ideal bir çözüm olabilir.

İçerikle ilgili deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşğıdaki yorum bölümünden bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınızı, lütfen sizinle aynı sorunu yaşayan akvaristlerin de kolayca çözeme ulaşabilmeleri için  Akvaryum Forum da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Paylaşın:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir