Denizlerimiz İçin Bir Umut Daha ”Sıfır Atık Mavi” Projesi

Ülkemizde denizlerimizin korunması adına bir çok proje yer alıyor. Daha önce Roche sponsorluğunda başlatılan ‘’Denizler Yaşam Dolsun’’ projesinden bahsetmiştik. Şimdi ise T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve birçok kurumsal firma ve bireysel katılımcıyla desteklenen ‘’Sıfır Atık Mavi’’ projesinden bahsedeceğiz.

Atıkların geri dönüşüm ve geri kazanım süreci içinde değerlendirilmeden bertarafı hem maddesel hem de enerji olarak ciddi kaynak kayıpları yaşanmasına neden olmaktadır. ”Sıfır Atık” projesi bu temelleri üzerine kurulmuştur.

Dünya üzerindeki nüfus ve yaşam standartları artarken tüketimde de kaçınılmaz şekilde bir artış yaşanmakta ve bu durum doğal kaynaklarımız üzerindeki baskıyı artırarak dünyanın dengesini bozmakta, sınırlı kaynaklarımız artan ihtiyaçlara yetişememektedir.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (1 Oy)

Sıfır Atık ve Sıfır Atık Mavi projeleri hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+