Kalsiyum Reaktörü Nedir?

Sert mercan ağarlıklı, büyük hacimli tuzlu su akvaryumu için kalsiyum hayati önem taşır. İstenilen kalsiyum seviyelerini korumak ve standart bir değerde kalmalarını sağlamak için kullanılabilecek karmaşık ama bir o kadar da kolay yollardan biri de kalsiyum reaktörü kullanmaktır. Gelin birlikte bu karmaşık yapıya biz göz atalım ve kalsiyum reaktörü nedir? nasıl kulanılır? sorularına cevap arayalım.

Kalsiyum Reaktörü Nedir?

Tuzlu su akvaryumu kalsiyum reaktörü, bir hazne içindeki kireçli ortamı (medyayı), düşük pH değeriyle reaksiyona sokup, kalsiyum çözeltisi elde etmenize ve bu çözeltinin de akvaryumunuza verilmesiyle kalsiyum değerinizi korumanıza olanak veren bir ekipmandır.

Doğru kullanıldığında kalsiyum reaktörü tuzlu su akvaryumu için kalsiyum seviyelerini korumakta en başarılı yöntemdir ve çok nadiren problemlere neden olur.

Daha detaylı ve akademik bir açıklama isterseniz, artık ülkemizde de haklı yerini yeniden alan Wikipedia dan ayrıntılara bir göz atabilirsiniz.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

Kalsiyum reaktörü hakkında sorularını ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+